Martex
OSKP i serwis ciężarowy, Ogrodzieniec, woj. śląskie

martex_oskp_2martex_oskp_1Firma Martex wraz z otwarciem w marcu 2015 roku w Ogrodzieńcu swojej okręgowej stacji kontroli pojazdów debiutuje w branży przeglądów rejestracyjnych. Do tej pory spółka zajmowała się działalnością handlowo-usługową w różnych branżach.

Inwestor postanowił rozszerzyć prowadzony biznes. „Okręgówkę” wybudował na własnej działce zlokalizowanej w dobrym miejscu, bo wprost przy drodze wojewódzkiej łączącej Zawiercie z Ogrodzieńcem. W budynku stacji znajduje się dodatkowo jedno stanowisko naprawcze, które może obsłużyć pojazdy ciężarowe. Ponadto w obiekcie zlokalizowano również biura, w tym jedno z przeznaczeniem na sprzedaż ubezpieczeń.

Stacja pracuje w oparciu o linię diagnostyczną CERTUS EVO2, która doposażona jest w szereg opcji dodatkowych (badanie 4×4, archiwizacja wyników, wspomaganie wyjazdu, itp.).

martex_oskp_3martex_oskp_4Właściciel Martexu od początku chciał, aby stanowisko diagnostyczne było możliwie najdłuższe i stąd też stacja powstała w wariancie 30-metrowym. Zanim ruszyła budowa konieczne było nawiezienie dużych ilości ziemi, ponieważ działka znajdowała się nieco poniżej poziomu drogi.

Firma budowlana, która odpowiadała za powstanie budynku stacji po raz pierwszy podjęła się zlecenia na tego typu obiekt. Jak na pierwszy raz budowa udała się nad wyraz dobrze, przy czym inwestor wymagał od przedstawiciela WSOP bieżącego nadzoru. Nasz handlowiec stale współpracował z budowlańcami doglądając kluczowych spraw. Przy współudziale WSOP powstała także aranżacja wnętrza hali diagnostycznej i elewacji budynku. Nasza projektantka zaproponowała wprowadzenie pionowych elementów kolorystycznych, które przełamują monotonię długiej hali.

Podczas odbioru stacji przez Transportowy Dozór Techniczny obecny był handlowiec WSOP. Cała procedura odbyła się bez problemów i stacja została odebrana za pierwszym razem. Firma Martex uzyskała wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, a OSKP rozpoczęła pracę 23 marca 2015 roku.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl