Wielu inwestorów obawia się czy budując nową SKP otrzyma rozszerzone uprawnienia do wykonywania badań technicznych. Przykład naszego klienta z Podkarpacia pokazuje, że jest to możliwe, nawet w przypadku stacji nieprzejazdowej.

Firma Marcina Bolanowskiego z Rymanowa na Podkarpaciu zainwestowała w kompleks motoryzacyjny: stację kontroli pojazdów, warsztat oraz sklep z częściami. Posiadana działka, mimo iż korzystnie zlokalizowana, była jednak niezwykle wymagająca pod kątem sensownego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Wąski i długi plac wymuszał wzdłużne ustawienie budynku.

Z konieczności inwestor zdecydował się na nieprzejazdową halę diagnostyczną, a mimo to dzięki owocnej współpracy projektanta, inwestora i doradcy inwestycyjnego WSOP udało się tak rozplanować całą potrzebną infrastrukturę, aby stacja kontroli uzyskała rozszerzone uprawnienia.

Z pewnością pomogło w tym wykorzystanie kanału diagnostycznego, który daje możliwość wykonywania szerszego wachlarza przeglądów (np. przyczep). Dodatkowo kanał wymaga mniejszej wysokości hali niż podnośnik.

Więcej na temat tej inwestycji czytaj tutaj.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl