Lontex Truck
Sieć serwisów tachografów oraz OSKP

lontex_DSC_0156lontex_DSC_0160Firma Lontex powstała w 1990 roku i od początku działa w branży motoryzacyjnej. Trzonem jej biznesu są kompleksowe usługi związane z serwisowaniem tachografów: sprawdzenia, legalizacje, naprawy, itd. Oprócz tego firma prowadzi także okręgowe stacje kontroli pojazdów, przy czym „okręgówka” zawsze jest częścią większej całości, ponieważ firma głównie koncentruje się na tachografach, a przeglądy rejestracyjne wykonuje niejako dodatkowo.

Lontex był jedną z pierwszych firm w Polsce, która postanowiła zdobyć uprawnienia do legalizacji tachografów. Wcześniej czynności te były zarezerwowane niemal wyłącznie dla Głównego Urzędu Miar. Stosowne zezwolenia na wykonywanie tego typu usług firma zdobyła już w 1996 roku, co na ówczesne czasy nie było wcale proste i łatwe. W 2002 roku Lontex we współpracy z WSOP otworzył swoją pierwszą „okręgówkę.”

lontex_DSC_0175lontex_DSC_0165Główna siedziba firmy znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku. Lontex tak mocno sprofilował swoją działalność, że ścieżka diagnostyczna na czechowickiej OSKP została rozbudowana o specjalistyczne badanie tachografów. Do rolek hamulcowych dobudowano środkową belkę, która pozwala badać tacho. Tego typu rozwiązanie jest wciąż stosunkowo rzadko stosowane, stanowi natomiast niezwykle precyzyjne narzędzie w rękach serwisanta tacho.

Najnowszy obiekt Lontexu został zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej. Uruchomiono go w 2012 roku. Mieści przede wszystkim serwis tacho, warsztat, sklep z częściami oraz „okręgówkę.” OSKP została wyposażona w ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2, która dodatkowo posiada funkcję badania pojazdów z napędem 4×4.

lontex_DSC_0149lontex_DSC_0158Na uwagę w dąbrowskim obiekcie zasługuje specyficzne wykonanie kanału diagnostycznego, który w swojej dolnej części został celowo poszerzony o około 10 cm z każdej strony. We wnękach tych zostały zabudowane wszelkiego typu instalacje, przewody, a następnie wnęki zostały zabudowane na równo z górną częścią kanału. Zaglądając do wnętrza kanału nie widać wspomnianych zagłębień, natomiast zabieg ten pozwolił uniknąć kładzenia wszelkiego typu korytek na ścianach kanału, żeby nie szpecić jego wyglądu i nie narażać instalacji na przypadkowe uszkodzenia.

Cieszy nas, że możemy współpracować z tego typu klientem. Z przekonaniem przyjęta specjalizacja usług pozwoliła Lontexowi bardzo wcześnie zająć swoje miejsce na rynku. Kiedy inni dopiero zaczynali myśleć o serwisowaniu tachografów, czechowicka firma rosła w siłę. Spółka jest obecnie potentatem na południu Polski, z dobrze rozpoznawalną marką w branży transportowej i motoryzacyjnej.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl