Lago-Car
Czarna (pow. dębicki), ul. Witosa 9

Stacja kontroli Lago-Car w Czarnej to kolejne przedsięwzięcie, którego podjęli się jego właściciele. Pan Zbigniew Górzan już od 15 lat jest właścicielem prosperującej w centrum Dębicy (woj. podkarpackie) podstawowej stacji kontroli i serwisu napraw pojazdów. Wraz z synem Grzegorzem bogaci w doświadczenia zebrane w tym okresie, zdecydowali o utworzeniu kolejnego tego typu obiektu. Swoje działania rozpoczęli od znalezienia lokalizacji dla nowej inwestycji, a następnie od poszukiwań odpowiedniej działki pod budowę. Wybór padł na małą miejscowość Czarna w powiecie dębickim. Dotychczas w tej miejscowości nie funkcjonował żaden obiekt tego typu. Udało się znaleźć dobrze położony plac przy jednej z głównych ulic w Czarnej.

Ponieważ działka jest dosyć wąska, pojawiła się potrzeba opracowania projektu, który będzie w stanie – możliwie optymalnie – wykorzystać miejsce, a jednocześnie zapewni wygodę i funkcjonalność użytkowania. W efekcie powstał budynek usługowy, który na parterze mieści: piękne i nowoczesne stanowisko podstawowej stacji kontroli pojazdów, biuro obsługi klienta oraz praktyczny i wygodny trzystanowiskowy serwis. Wjazdy usytuowane są po obu stronach budynku, aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń. Z kolei na piętrze budynku znajduje się kilka pomieszczeń dających wiele możliwości aranżacji i ostatecznego przeznaczenia wedle aktualnych potrzeb.

SKP została wyposażona w linię diagnostyczną CERTUS Race Line EVO2 z opcją automatycznego badania pojazdów z napędem 4×4. Godne uwagi jest nowatorskie rozwiązanie łączące technologię badań technicznych w obrębie stanowiska SKP ze stanowiskiem napraw i regulacji geometrii w strefie serwisu. Podnoszona brama roletowa zapewnia w razie potrzeby rozdzielenie stanowiska diagnostycznego od naprawczego. Serwis pojazdów został wyposażony w dwa podnośniki Efficar: nożycowy o udźwigu 4 tony z pełnym przygotowaniem do geometrii oraz uwalniaczem osi, a także dwukolumnowy elektrohydrauliczny o udźwigu 4 tony. Oba zapewniają sporą uniwersalność ich zastosowania podczas różnego typu napraw.

Za realizację inwestycji i bieżące kontakty z inwestorem ze strony WSOP odpowiedzialny był koordynator sprzedaży, Maciej Obara:

– Współpraca z Panami Zbigniewem i Grzegorzem, których poznałem dzięki poleceniu przez jednego z moich klientów, od początku układała się bardzo sprawnie i rzeczowo. Panowie z racji zdobywanych przez lata doświadczeń doskonale poruszają się wśród przepisów, realiów i rygorów warunkujących działalność tego typu obiektów w Polsce. Nie mieliśmy najmniejszych problemów z analizami i decyzjami zarówno na etapie projektu, jak i budowy czy odbiorów. Z uwagą i zainteresowaniem analizowali też dotychczasowe realizacje naszych klientów na terenie południowo-wschodniej Polski, z którymi miałem przyjemność współpracować. Uznanie w oczach właścicieli SKP w Czarnej znalazły nasze flagowe marki produktowe: CERTUS i Efficar. Warto podkreślić, że inwestycja Lago-Car to kolejny na tym terenie przykład udanej współpracy pomiędzy firmą WSOP i AD Polska Aftermarket.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl