KUSP „Gromada”
Kraków, ul. Wrzesińska

_dsc4895_dsc4861W historycznej dzielnicy Kazimierz od kilkudziesięciu lat działa SKP „Gromada.” To jedyna stacja kontroli pojazdów zlokalizowana w ścisłym, zabytkowym centrum Krakowa. I choć dojazd do niej jest niezwykle zawiły, to jednak nie przeszkadza tutejszym kierowcom trafiać na przeglądy. Krakowscy bywalcy doskonale znają te rejony, a i tutejszy – bardzo specyficzny – klimat czyni z tego miejsca wyjątkową lokalizację.

Spółdzielnia „Gromada” posiada placówki usługowe zlokalizowane w trzech miejscach w Krakowie. W 2012 roku przyszedł czas na modernizację SKP przy ul. Wrzesińskiej, bo poprzednia ścieżka diagnostyczna zaczęła się często psuć. Utrudniony dostęp do części zamiennych i serwisu nie ułatwiał codziennej pracy. Inwestor postanowił wyposażyć obiekt w nowoczesną ścieżkę CERTUS EVO2.

_dsc4874_dsc4882Przy tej okazji właściciel odważnie podszedł do zadania i postanowił za jednym zamachem kompleksowo zmodernizować całe pomieszczenie diagnostyczne. I tu pojawiły się pierwsze trudności, bo ze względu na sąsiadującą z kanałem piwnicę, rozmieszczenie urządzeń diagnostycznych musiało pozostać bez zmian. Dodatkowo na każdym etapie inwestycji budowlańcy musieli pilnować wymiarów kanału, aby zmieściły się one w wymaganych przepisami minimach. Kanał rozpoczyna się niemal równo z bramą, a jego wymiar nieznacznie przekracza 6 metrów.

Na etapie planowania doradziłem inwestorowi, aby ława pomiarowa obejmowała całą długość hali, a nie tylko obręb samego kanału, jak to było wcześniej. Biorąc pod uwagę dużą ilość miejsca na końcu pomieszczenia, daje to możliwość regulacji geometrii bez konieczności przerywania przeglądów

– tłumaczy Łukasz Tomaś, odpowiedzialny ze strony WSOP za realizację kontraktu.

Przy okazji modernizacji pomieszczenia diagnostycznego nowy wygląd zyskały również biuro oraz pokój diagnostów. Dla wygody klientów dodatkowo powstała także oddzielna toaleta. Biorąc pod uwagę wygląd pomieszczeń sprzed remontu można śmiało powiedzieć, że SKP „Gromada” przeniosła się w XXI wiek.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl