Czy dysponując krótką halą diagnostyczną można otrzymać wszystkie możliwe dodatkowe uprawnienia (tzw. „rozszerzenia”) do wykonywania badań technicznych pojazdów? Można. Przekonuje o tym przykład stacji kontroli pojazdów z Gorlic w województwie małopolskim.

Stacja kontroli pojazdów w Gorlicach to przykład inwestycji realizowanej etapami. Najpierw w budynku została zamontowana myjnia bezdotykowa, a po około roku działalność rozpoczęła SKP i jednostanowiskowy warsztat.

Kluczowe dla tego obiektu jest to, że mimo w sumie niewielkich rozmiarów działki i wynikającej z tego ogromnej potrzeby racjonalnego dysponowania dostępną powierzchnią, udało się stworzyć stanowisko SKP na tyle duże, że stacja posiada wszystkie możliwe dodatkowe uprawnienia do wykonywania badań pojazdów. Hala diagnostyczna jest dość krótka, a w tego typu konfiguracjach uzyskanie dodatkowych uprawnień nie jest wcale takie oczywiste – konieczne jest dobre zaplanowanie dostępnego miejsca. W Gorlicach ta sztuka udała się z powodzeniem.

Więcej na temat inwestycji można przeczytać tutaj.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl