Serwis WSOP wykonuje kompleksowe remonty sprzętu, który ucierpiał od działania korozji. Profesjonalna regeneracja przywraca urządzenia do pełnej sprawności, a ponadto jest opłacalna.

Fot. 1 – Przykład urządzenia skrajnie zniszczonego działaniem korozji

Największym wrogiem stalowych urządzeń jest korozja. Ich elementy mogą być ocynkowane lub profesjonalnie polakierowane ale i tak z biegiem czasu zaczną korodować. To proces bardzo trudny, a w większości przypadków wręcz niemożliwy do zatrzymania. Głównie dotyczy to urządzeń, które pracują w trudnych warunkach. Do nich z pewnością można zaliczyć urządzenia diagnostyczne zamontowane w posadzce stacji kontroli pojazdów. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy do wnętrza dostaje się błoto, śnieg, woda i sól sprzęt pracuje stale zawilgocony.

– Technicy Serwisu WSOP podczas wykonywania okresowych obsług technicznych zwracają uwagę na ogólny stan techniczny wszystkich elementów stalowych. W razie potrzeby informują klientów o konieczności wykonania konserwacji i renowacji. Nadchodzi bowiem czas, kiedy korozja jest tak zaawansowana, że działanie urządzeń staje się wręcz niemożliwe
– przekonuje Inżynier Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

 

Fot. 2 – Przykład urządzenia skrajnie zniszczonego działaniem korozji

Serwis WSOP od lat kompleksowo obsługuje między innymi urządzenia produkcji MAHA. W ostatnim czasie właściciele starszych linii diagnostycznych właśnie tej firmy zgłaszają się do nas z problemem silnie skorodowanych urządzeń, których częściowa renowacja jest już niemożliwa i konieczna staje się kompleksowa wymiana. Tym klientom oferujemy kompleksowy zakres prac w zakresie konstrukcji stalowych.

– Podczas wymiany obudów sprawdzamy także stan techniczny innych ważnych podzespołów, i jeżeli zachodzi taka potrzeba zachęcamy do ich wymiany na nowe. Po takiej operacji urządzenie dostaje tzw. drugie życie i może być eksploatowane przez kolejne lata
– podsumowuje W. Piechaczek.

Jeżeli są Państwo zainteresowani renowacją urządzeń starszych typów prosimy o kontakt z Serwisem WSOP. Nasi pracownicy dla każdego klienta przygotują indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48