Kompleks motoryzacyjny, B&A Barbara Dąbrowska
ul. Dąbrowskiego, 12-100 Szczytno

aDSC04627aDSC05209Ten zrealizowany z rozmachem, otwarty w 2010 roku kompleks motoryzacyjny zasługuje na szczególną uwagę ze względu na śmiałą wizję inwestora, konsekwencję w jej realizacji i ciekawy sposób finansowania. Obiekt powstał w 2 lata, licząc czas niezbędny na przygotowanie projektów, napisanie wniosku o unijne dofinansowanie oraz samą budowę i uruchomienie.

W kompleksie znajdują się: okręgowa stacja kontroli pojazdów, warsztat naprawczy oraz sklep motoryzacyjny. Właściciel spółki, Pan Andrzej Dąbrowski, zaprosił naszą firmę do współpracy już na etapie pomysłu i tworzenia projektu. Miał swój gotowy plan, ale oczekiwał od nas pomocy i wsparcia w procesie organizowania całości. Zależało mu także, aby uwzględnić przy tym specyfikę i wielkość miejscowości, w której obiekt miała powstać. Inwestor wykazał się niezwykłą otwartością na zaproponowane przez nas rozwiązania i sugestie, co pozwoliło wiele z nich przewidzieć i zastosować, zanim jeszcze wbito w ziemię pierwszą łopatę.

aDSC04625aDSC04623Przed tym jak wniosek o dofinansowanie trafił na biurka urzędników, mocno przemyślana koncepcja obiektu zaowocowała wyborem urządzeń, które odpowiadały realnym potrzebom i funkcjom, jakie zostały tam przewidziane. Taka kolejność prac (niemal wzorcowa) pozwoliła na niezwykle precyzyjne prowadzenie inwestycji. Niewiele spraw pozostawionych tu zostało przypadkowi.

Inwestor zdecydował się wybudować halę stalową z płyty warstwowej. Technologia ta jest wprawdzie szybka i stosunkowo tania, natomiast niesie ze sobą cały szereg ograniczeń, głównie estetycznych. Pomimo tego udało się uczynić z tego atut, zachowując doskonały wygląd całości. Dzięki zastosowaniu dużego przeszklenia na froncie, budynek zyskał na elegancji. Spójna kolorystyka, kasetony informacyjne na ścianach, czerwone rynny oraz efektowne nocne oświetlenie powodują, że budynek zwraca na siebie uwagę.

a_DSC04738aDSC04741

Cieszymy się, że inwestor przyjął nasze uwagi dotyczące wyglądu obiektu. Gotowe rozwiązania, które zaproponowaliśmy spotkały się z jego życzliwym przyjęciem i zostały wdrożone. To dla nas ważna, bo pierwsza w tym regionie inwestycja zrealizowana w całości w oparciu o urządzenia i stylistykę CERTUSA. Dodatkowo niezwykle spójna.

podkreślił Artur Dawidowski, który z ramienia WSOP nadzorował kontrakt.

Z perspektywy kilku lat działania obiektu widać, że całość bardzo dobrze się obroniła. Biznesowo przedsięwzięcie się domyka, co właścicielom pozwala ze spokojem myśleć o nadchodzących latach. Poza atutami w postaci wysokiej jakości oferowanych usług oraz estetycznej architekturze budynku, która zwraca uwagę potencjalnych klientów, właściciele bardzo mocno wspierają swój sukces działaniami marketingowymi. Widoczne w całym mieście bannery i ulotki reklamowe informują kierowców o oferowanych usługach. Na terenie obiektu od później wiosny do wczesnej jesieni funkcjonuje tor kartingowy. Każdy klient, który wykona przegląd techniczny pojazdu ma możliwość z tego toru skorzystać w ramach promocji.

aDSC04871acDSC04844Bez zbędnej przesady trzeba napisać, że w działaniach inwestora od samego początku widać było śmiały pomysł i niezwykłą konsekwencję w dążeniu do celu. W połączeniu z otwartością na sugestie ze strony naszej firmy pozwoliło to stworzyć obiekt unikalny w skali kraju.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl