KM Nieruchomości, Pewel Mała
Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Pewel Mała k. Żywca, woj. śląskie

Firma KM Nieruchomości otwarła swoją pierwszą stację kontroli pojazdów w Pewli Małej koło Żywca, tym samym poszerzając prowadzony już biznes o przeglądy rejestracyjne. Obiekt SKP – poza swoim ciekawym wyglądem – zwraca uwagę nietypowym i rzadko spotykanym wykonaniem kanału diagnostycznego. Co więcej – inwestor zdecydował się na jego samodzielną budowę (!), zamiast zlecać to zewnętrznej firmie.

Kanał w swojej górnej części posiada przewidzianą przepisami prawa szerokość, natomiast w dolnej rozszerza się zapewniając więcej miejsca, a tym samym dużo większy komfort pracy diagnoście.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest listwa oświetleniowa LED zamontowana naokoło kanału. Zapewnia ona tak dobre oświetlenie, że żadna dodatkowa lampa nie jest już diagnoście potrzebna, aby sprawdzać stan techniczny podwozia pojazdu.

W obiekcie zamontowano linię diagnostyczną CERTUS 3 w wersji z hamulcem elektromagnetycznym, która ułatwia wyjazd osi napędowych ze stanowiska rolkowego. Dodatkowo linia posiada opcję automatycznego badania pojazdów z napędem 4×4, co bardzo się przydaje z uwagi na lokalizację SKP w Beskidzie Żywieckim.

Poza technicznymi walorami SKP wyróżnia się także swoim wyglądem. Inwestor wykonał halę diagnostyczną wykorzystując czarno-pomarańczowy design CERTUSA. Udało się stworzyć bardzo ciekawą aranżację zarówno wnętrza, jak i elewacji. Rozsądna dawka pomarańczowego koloru ożywia stację, przyciąga spojrzenia kierowców, jak również wzmacnia poczucie nowoczesności i profesjonalizmu świadczonych tu usług.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl