Z każdym dniem wiosny jest coraz cieplej i z automatu rośnie też liczba aut na wymianę opon czy serwis klimatyzacji. Serwis WSOP zachęca do wykonania okresowego przeglądu oraz kalibracji sprzętu, zanim przed warsztatem ustawi się długa kolejka samochodów.

Sprawny sprzęt oponiarski oraz urządzenia do serwisowania klimy zagwarantuje zadowolenie klientów z wykonanej usługi oraz wysoki zysk dla warsztatu.

OGUMIENIE

DSC_1989AOkresowego przeglądu wymaga także sprzęt do serwisu ogumienia. Przez kilka tygodni „wysokiego sezonu” jest on eksploatowany od świtu do nocy, bez zbędnych przestojów. Awaria urządzenia w szczycie sezonu to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

– Może się wydawać, że urządzenia do serwisowania ogumienia są proste i nie wymagają obsługi. Jest to jeden z mitów. Przed każdym sezonem tak intensywnej pracy należy wykonać przegląd urządzeń oraz wymienić elementy odpowiadające za jakość wykonanej usługi. Szczególnie zaś należy pamiętać o kalibracji wyważarek. Zaniechanie tych czynności może doprowadzić do częstych reklamacji, albo wręcz utraty klienta, który pojedzie na poprawkę do innego warsztatu –

podkreśla Wojciech Piechaczek.

Zdaniem specjalistów z Serwisu WSOP warto także ponownie przeszkolić pracowników. Krótkie przypomnienie zasad obsługi urządzeń pozwoli uniknąć potencjalnych problemów. Serwisanci WSOP nieraz spotykali się z sytuacją, kiedy to urządzenie (zgłaszane jako uszkodzone) działało w pełni sprawnie, a problemem była rutyna pracownika, bądź też fakt, że wcześniej pracował na innym sprzęcie.

 

KLIMATYZACJA

DSC_4496Szczególnej uwagi wymagają urządzenia do serwisu klimatyzacji. Bardzo ważnym ich elementem jest układ filtrowania czynnika, i to właśnie jemu poświęcana jest szczególna troska podczas okresowego przeglądu. Konieczne jest również wykonanie kalibracji wag, aby każdorazowo napełniać układy w pojazdach właściwą ilością czynnika i oleju. Przeszkoleni serwisanci WSOP kontrolują także pompę próżniową. Jej sprawna praca umożliwia wykonanie podciśnienia w celu wyeliminowana z układu wilgoci i pozostałości zanieczyszczeń oraz sprawdzenia szczelności układu w samochodzie.

– Sprawne urządzenie do obsługi klimatyzacji zapewnia układowi chłodniczemu w pojeździe bezproblemową pracę. Nieskuteczne odfiltrowanie zanieczyszczeń może doprowadzić do uszkodzenia układu klimatyzacji w samochodzie i kosztowną reklamację złożoną przez klienta. W szczególności na usterki w takim przypadku narażony jest kompresor i elektrozawory. Nie warto ryzykować utraty klienta oraz reputacji warsztatu –

przekonuje dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Jak skorzystać z usługi okresowego przeglądu urządzenia do serwisu klimatyzacji?

Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę na przegląd, dopasowaną do posiadanego urządzenia. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48