Jakie są zalety dwubutlowego zmiękczacza wody w myjniach Cleanart?
Niższa wydajność ogrzewania, zmniejszona skuteczność działania chemii myjącej oraz wyższe zużycie energii. Takie mogą być negatywne konsekwencje stosowania twardej wody w myjni samoobsługowej.
Jeśli w myjni używana jest twarda woda, to wtedy dużo trudniej jest skutecznie domyć auta. Trzeba używać większej ilości detergentów i środków myjących, ponieważ słabiej rozpuszczają się one w twardej wodzie i gorzej pienią. Miękka woda eliminuje wszystkie te kłopoty i wydłuża żywotność urządzeń.
Miękka woda to wiele korzyści:
- koszty ogrzewania są nawet o 20 proc. mniejsze ze względu na ochronę urządzeń grzewczych i instalacji przed kamieniem kotłowym,
- zużycie chemicznych środków czyszczących zmniejsza się w skrajnych przypadkach nawet o 60 proc.
Dwubutlowy system zmiękczania wody – jak działa?
W myjniach samoobsługowych Cleanart stosujemy dwubutlowy system zmiękczania wody. Dlaczego akurat dwubutlowy? Złoże, w którym zachodzi wymiana jonowa (zasadnicza część zmiękczania wody) wymaga okresowej regeneracji. W przypadku posiadania jednej tylko butli na czas regeneracji zmiękczacz jest całkowicie wyłączany z obiegu. Wtedy też do instalacji płynie woda twarda.
Inaczej jest w przypadku stosowania dwubutlowego systemu zmiękczającego. Wtedy jego praca odbywa się w trybie ciągłym. Podczas regeneracji jednego złoża, drugie pracuje normalnie, stale zasilając myjnię w zmiękczoną wodę.
W standardzie w myjniach Cleanart stosujemy system dwubutlowy, ponieważ zapewnia on stały dopływ miękkiej wody, a to przekłada się na lepsze efekty mycia, wydajniejszą pracę urządzenia oraz wydłużenie żywotności newralgicznych podzespołów.
Więcej na temat zmiękczania wody można przeczytać tutaj.