Niższa wydajność ogrzewania, zmniejszona skuteczność działania chemii myjącej oraz wyższe zużycie energii. Takie mogą być negatywne konsekwencje stosowania twardej wody w myjni samoobsługowej.

Dwubutlowy system zmiękczania zapewnia stały dopływ miękkiej wody

Jeśli w myjni używana jest twarda woda, to wtedy dużo trudniej jest skutecznie domyć auta. Trzeba używać większej ilości detergentów i środków myjących, ponieważ słabiej rozpuszczają się one w twardej wodzie i gorzej pienią. Miękka woda eliminuje wszystkie te kłopoty i wydłuża żywotność urządzeń.

Miękka woda to wiele korzyści:

  • koszty ogrzewania są nawet o 20 proc. mniejsze ze względu na ochronę urządzeń grzewczych i instalacji przed kamieniem kotłowym,
  • zużycie chemicznych środków czyszczących zmniejsza się w skrajnych przypadkach nawet o 60 proc.

Dwubutlowy system zmiękczania wody – jak działa?

W myjniach samoobsługowych Cleanart stosujemy dwubutlowy system zmiękczania wody. Dlaczego akurat dwubutlowy? Złoże, w którym zachodzi wymiana jonowa (zasadnicza część zmiękczania wody) wymaga okresowej regeneracji. W przypadku posiadania jednej tylko butli na czas regeneracji zmiękczacz jest całkowicie wyłączany z obiegu. Wtedy też do instalacji płynie woda twarda.

Inaczej jest w przypadku stosowania dwubutlowego systemu zmiękczającego. Wtedy jego praca odbywa się w trybie ciągłym. Podczas regeneracji jednego złoża, drugie pracuje normalnie, stale zasilając myjnię w zmiękczoną wodę.

W standardzie w myjniach Cleanart stosujemy system dwubutlowy, ponieważ zapewnia on stały dopływ miękkiej wody, a to przekłada się na lepsze efekty mycia, wydajniejszą pracę urządzenia oraz wydłużenie żywotności newralgicznych podzespołów.

Więcej na temat zmiękczania wody można przeczytać tutaj.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48