Grupa Cargo, Jaworzno
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Jaworzno, woj. śląskie

Grupa Cargo to jedna z największych firm szkoleniowych w Polsce. Organizuje szkolenia w bardzo szerokim zakresie tematycznym: transportowe, zawodowe, prawa jazdy i wielu innych. Firma w niedalekiej przyszłości zamierza także szkolić diagnostów, stąd pojawił się pomysł rozszerzenia prowadzonej działalności i budowy własnej „okręgówki.” Otwarta w 2016 roku stacja kontroli stanowi także źródło dodatkowego przychodu dla spółki.

Grupa Cargo zdecydowała się na współpracę z firmą WSOP z uwagi na nasze bogate doświadczenie. W obiekcie zamontowana jest linia diagnostyczna CERTUS 3 w wersji uniwersalnej. Urządzenie posiada cały szereg przydatnych funkcji: badanie 4×4, wspomaganie wyjazdu z rolek, wagę, dociążacz osi czy dwa ekrany powtarzające.

Wnętrze hali urządzono w kolorystyce nawiązującej do szaro-pomarańczowego designu linii diagnostycznej CERTUS. Przestronna, dobrze zaprojektowana hala, łatwy wjazd i wyjazd z budynku – to wszystko pomaga w prowadzeniu badań technicznych.

Obiekt OSKP to wolnostojący murowany budynek, wybudowany specjalnie dla potrzeb stacji. Na piętrze posiada dość miejsca, aby ulokować tam również inną działalność. Technologię rozmieszczenia urządzeń na kanale diagnostycznym dostarczył doświadczony technolog, który ma na swoim ponad 1000 realizacji. Budynek stacji przylega do rozległego terenu, na którym znajdują się tory do jazdy szkoleniowej, a przez płot Grupa Cargo sąsiaduje z elektrociepłownią Jaworzno.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl