Geometria RAV doceniana przez serwisy autoryzowane i SKP
Nowoczesna geometria 3D RAVTD3000S.B zyskuje kolejnych zadowolonych użytkowników, zarówno wśród serwisów autoryzowanych, jak i niezależnych. Włoskie urządzenie doceniane jest za wysoką funkcjonalność oraz dobry stosunek jakości do ceny.
W minionym roku do grona zadowolonych użytkowników geometrii RAV dołączyło wiele stacji kontroli pojazdów (urządzenie posiada certyfikat ITS), serwisów autoryzowanych (w tym Renault i IVECO), jak również warsztatów niezależnych. Włoskie urządzenie doceniane jest za wysoką funkcjonalność oraz dobry stosunek jakości do ceny.
Geometria RAV posiada dwie głowice pomiarowe, wyposażone w cztery sensory CCD i dwa inklinometry, umieszczane pomiędzy osiami pojazdu. Głowice nie wymagają żadnych połączeń kablowych, komunikują się w technologii Bluetooth bezpośrednio z jednostką sterującą. Są odporne na zakłócenia wynikające z silnej operacji słonecznej na stanowisku pomiarowym. W połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi, jedynymi w swoim rodzaju, przestrzennymi ekranami umożliwiają szybki i precyzyjny pomiar geometrii zawieszenia pojazdu poprzez ocenę zmian obrazu trójwymiarowych obiektów znajdujących się wewnątrz każdego z ekranów. Sprawia to, że urządzenie RAV jest jednym z nielicznych urządzeń dokonujących rzeczywistego pomiaru przestrzennego w 3D.
Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze dzięki czytelnym instrukcjom wyświetlanym na monitorze komputera.
- Brak konieczności przeprowadzenia pomiaru na idealnie równej powierzchni,
- Możliwość pracy na stanowiskach płaskich oraz podnośnikach przeznaczonych do pomiaru i regulacji geometrii kół i osi,
- Bezobsługowe ekrany refleksyjne – bez elektroniki, baterii, przewodów,
- Szybki odczyt pomiaru zbieżności, różnicy kątów skrętu, rozstawu kół oraz osi,
- Duży zasięg sensorów, co pozwala na pomiary długich samochodów dostawczych,
- Bardzo krótki czas pomiaru,
- Łatwa, intuicyjna obsługa,
- Bogata baza danych (regularnie aktualizowana) – zawiera ponad 90 tys. pojazdów,
- Możliwość tworzenia spersonalizowanej bazy danych poprzez dodawanie własnych pojazdów,
- Obsługa urządzenia przy użyciu tabletu (opcja dodatkowa),
- Ekran pomiarowy zawiera wszystkie niezbędne dane regulacyjne,
- Ekrany refleksyjne są trwalsze od głowic kamerowych (CCD) z uwagi na brak zaawansowanej elektroniki zamocowanej na kole (mniejsze ryzyko uszkodzeń mechanicznych i rozkalibrowania),
- Kalibracja urządzenia wykonywana jest fabrycznie,
- Możliwe jest utworzenie rejestru pomiarów z wynikami dla 20 tys. prac.


