FHU Ewa Gibowska
OSKP, Miechów, woj. małopolskie

fhu_ewa_gibowska_miechow_2fhu_ewa_gibowska_miechow_1„Okręgówka” FHU Ewa Gibowska znajduje się niedaleko drogi wojewódzkiej łączącej Miechów z Wolbromiem. To kolejny inwestor, który wcześniej nie zajmował się działalnością w branży motoryzacyjnej. Budynek stacji kontroli został zaprojektowany i wybudowany „od zera”, a powstał na działce, która już wcześniej była własnością firmy. Przedstawiciel WSOP uczestniczył w powstaniu stacji od momentu jej projektowania, planowania technologii rozmieszczenia urządzeń, jak również na etapie samej budowy.

– Przy rozmieszczeniu urządzeń diagnostycznych zaproponowaliśmy klientowi indywidualną koncepcję, której celem była poprawa funkcjonowania stacji, przy zachowaniu logiki i bezpieczeństwa prowadzenia badań technicznych. Wprowadzenie tych rozwiązań uznałem za konieczne z uwagi na istniejące ograniczenia w układzie oraz wielkości działki

– powiedział Maciej Obara, który z ramienia WSOP nadzorował kontrakt.

fhu_ewa_gibowska_miechow_3fhu_ewa_gibowska_miechow_4Budynek został wymurowany z pustaków, a konstrukcja dachu powstała w technologii płyty warstwowej. Jest to klasyczny przykład jednostanowiskowej OSKP. Samodzielny budynek posiada wygodne zaplecze socjalno-biurowe dla klientów oraz diagnostów. Zastosowane obszerne przeszklenia – zarówno w części biurowej, jak i na hali diagnostycznej – wpuszczają dużo światła dziennego do wnętrza, co poprawia walory użytkowe obiektu.

Aby w pełni wykorzystać posiadaną działkę inwestor przeprowadził szeroko zakrojone prace ziemne, które umożliwiły poprowadzenie wygodnej drogi dojazdowej dla wszelkiego typu pojazdów. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom udało się rozwiązać wszelkie ograniczenia związane z układem działki.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl