Euro Test
SKP, Rybnik, woj. śląskie

eurotest_rybnik_01eurotest_rybnik_02Firma „Euro Test” to nowy gracz na rynku SKP w Rybniku, działalność rozpoczęła w 2014 roku. Otworzenia nowej stacji kontroli pojazdów podjął się inwestor od lat związany z branżą przeglądów rejestracyjnych, do tej pory pracujący jako diagnosta. Stacja mieści się przy ulicy Chabrowej. Na potrzeby SKP została zaadaptowana istniejąca hala, która po przystosowaniu dobrze nadaje się do tego typu działalności.

Dla spełnienia wymogów potrzebnych dla pracy SKP konieczna była przebudowa istniejącej substancji budowlanej. Ze względu na specyfikę okolicznych gruntów oraz brak możliwości budowy dodatkowej drogi inwestor zdecydował się na stację nieprzejazdową. Z budowlanego punktu widzenia możliwe było wstawienie bramy wyjazdowej, ale ostatecznie zrezygnowano z tego rozwiązania.

eurotest_rybnik_03eurotest_rybnik_04Ze względu na to, że SKP mieści się w dzierżawionej hali właściciel „Euro Testu” miał mniejsze możliwości zmiany wyglądu budynku na zewnątrz.

Inwestor musiał wykonać od podstaw kanał diagnostyczny. Problemów nastręczały zastane w posadzce „niespodzianki” budowlane, które ostatecznie udało się rozwiązać. Podobnie było z bramą wjazdową, gdzie konieczne było przesunięcie filaru konstrukcyjnego hali.

Przy okazji kompleksowej przebudowy zmodernizowana została instalacja wentylacyjna, centralnego ogrzewania i elektryczna. Sufit hali diagnostycznej został obniżony przez co wnętrze stacji zdecydowanie lepiej wygląda. Hala oraz biuro zostały zaaranżowane w kolorystyce szaro-czerwonej, nawiązującej wprost do linii diagnostycznej CERTUS EVO2, która pracuje w rybnickim obiekcie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl