Europegas,
16-001 Kleosin, Księżyno, ul. Przemysłowa 5

Firma EUROPEGAS od lat działa w branży motoryzacyjnej. Zajmuje się głównie produkcją instalacji gazowych do samochodów. Spółka przez długi czas prowadziła także mały warsztat mechaniczny, który w 2010 roku postanowiła rozbudować, wykorzystując w tym celu dotację unijną. Wybór padł na całkowicie nową lokalizację w miejscowości Księżyno, niedaleko Białegostoku. Właściciel kupił budynek po dawnym „Polmozbycie”, przebudował go i tam przeniósł siedzibę firmy.
Inwestorowi zależało przede wszystkim na powstaniu nowoczesnego serwisu pojazdów, ale przy zachowaniu optymalnych kosztów zakupu wyposażenia. Na pierwszy rzut oka te wymagania wzajemnie się wykluczają. Kolejny cel jaki właściciel EUROPEGAS przed nami postawił był taki, aby oferowany sprzęt umożliwiał serwisowanie szerokiego spektrum pojazdów: od Seicento do małych busów. To zdecydowało o wyborze hydraulicznych podnośników dwukolumnowych o udźwigu 4 tony. Zanim jednak inwestor zdecydował się na zakup, solidnie sprawdził ich funkcjonalność w pobliskim serwisie, który od jakiegoś czasu pracował na tego typu sprzęcie.

Właściciel firmy chciał stworzyć obiekt, który będzie się wyróżniał na tle konkurencyjnych warsztatów. Serwis w Księżynie to doskonała wizytówka dla jego właściciela oraz marki Efficar. Inwestor zainspirowany wyglądem urządzeń postanowił halę serwisu przygotować zgodnie z kolorami sprzętu, czyli w szarościach z pomarańczowymi akcentami. Całość wygląda spójnie i ładnie – jest dowodem na to, że tego typu obiekt może wzbudzać zainteresowanie klientów. W obiekcie działa również stacja kontroli pojazdów w oparciu o ścieżkę diagnostyczną CERTUS.
Przestronna hala serwisu mieści pięć stanowisk naprawczych: cztery z nich pracują w oparciu o podnośniki dwukolumnowe Efficar o udźwigu 4 ton, jedno stanowisko wyposażone jest w zagłębiony dźwignik nożycowy z uwalniaczem kół do geometrii.

Wyposażenie warsztatu uzupełnia urządzenie do regulacji geometrii Efficar AutoBoss A-860 współpracujące ze wspomnianym podnośnikiem nożycowym. Poszczególne stanowiska naprawcze dysponują także wózkami narzędziowymi BETA z kompletem narzędzi. Wózki zostały zamówione w malowaniu pomarańczowo-szarym, co doskonale współgra z resztą wystroju hali.
Warsztat w Księżynie posiada również zestaw urządzeń do serwisu ogumienia: wyważarkę komputerową oraz montażownicę wyposażoną w trzecią rękę, która umożliwia serwis opon niskoprofilowych i run flat Wszystko oczywiście pod marką Efficara.

Inwestor świadomie zdecydował się na komplet wyposażenia Efficar nie tylko ze względu na solidność wykonania i przystępną cenę, ale również dlatego, że daje on możliwość kompleksowej aranżacji wnętrza. Ściany i podłogi zostały wyłożone płytkami w odcieniach szarości z elementami pomarańczowymi. Dodatkowo drogi dojazdowe oraz poszczególne stanowiska oddzielają od siebie pasy płytek w ciemniejszym odcieniu szarego. Wszystko to w połączeniu z kolorystyką urządzeń wygląda profesjonalnie, a pomarańczowe dodatki dodają charakteru i ożywiają wnętrze warsztatu.
Kilka lat po uruchomieniu warsztatu interes funkcjonuje na tyle dobrze, że właściciel nie martwi się o nadchodzące lata. Inwestorowi udało się stworzyć solidny zespół pracowników, który gwarantuje obsługę klienta na najwyższym poziomie. Szeroki wachlarz oferowanych usług i obsługi wykonywane dla firmowych flot pojazdów zabezpieczają spółkę przed spadkiem przychodów.
Jesteśmy dumni, że pomogliśmy inwestorowi zrealizować jego biznesowe cele. Życzymy wielu klientów i wyłącznie dobrej koniunktury na długie lata.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl