Diesel Truck Sp. z o.o. – autoryzowany serwis Mercedes-Benz
95-010 Stryków, Smolice 1L (Tulipan Park)

Diesel Truck to autoryzowany dealer i serwis pojazdów Mercedes-Benz. Firma posiada swoje obiekty w Ołtarzewie koło Warszawy oraz w Strykowie koło Łodzi. Przez lata obecności na rynku spółka dopracowała się dobrej opinii wśród klientów. W ramach jednej grupy kapitałowej działa także spółka EWT, która zajmuje się sprzedażą i serwisem naczep Schmitz Cargobull.
Serwis w Strykowie powstał w 2011 roku. Była to z wielu względów wyjątkowa realizacja, głównie dlatego, że jest to największy tego typu obiekt w Europie Centralnej. Samo miejsce – obok skrzyżowania autostrad A2 i A1 – czyni tę lokalizację wprost wymarzoną dla tej inwestycji. Pod jednym dachem funkcjonuje centrum serwisowe pojazdów użytkowych oraz naczep. Obiekt mieści się na działce o powierzchni niemal 17 hektarów, budynek zajmuje 6646 m2. Parking jest przygotowany na przyjęcie 694 pojazdów.

Na zlecenie inwestora nasza firma realizowała kontrakt na wyposażenie obiektu. Od początku budynek został pomyślany, jako miejsce kompleksowego serwisu oraz napraw (także powypadkowych) pojazdów ciężarowych oraz naczep.
W związku ze swoimi planami inwestor oczekiwał od nas wszechstronnej pomocy. Przede wszystkim mieliśmy zaproponować kompletację urządzeń, która spełniać będzie jego oczekiwania i wpasuje się w koncepcję obiektu.

Na bieżąco współpracowałem z projektantami oraz na etapie samej budowy z wykonawcami. Dostarczyłem także technologię rozmieszczenia urządzeń. Brałem udział w szeregu spotkań, konsultowałem i nadzorowałem prowadzone prace. Takie było wymaganie inwestora, abyśmy doglądali wszelkich szczegółów. W konsekwencji miało to prowadzić do sprawnego montażu urządzeń. Inwestor oczekiwał przede wszystkim bezproblemowej realizacji

– opowiada Mariusz Zalesiński, który z ramienia WSOP nadzorował realizację kontraktu.

Główna hala serwisu mieści 10 stanowisk naprawczych, w tym dwa płaskie dla pojazdów dostawczych. Cztery stanowiska pracują w oparciu o kanały naprawcze, gdzie dodatkowo zamontowano dźwigniki kanałowe. Stanowiska dla „dostawczaków” wyposażono w podnośniki dwukolumnowe o udźwigu 5 ton. Na kolejnych stanowiskach używane są przestawne podnośniki dla pojazdów ciężarowych, które podnoszą za koła. Wyposażenie głównej hali serwisu uzupełniają bębnowe wyciągi spalin (w sumie 10 szt.), stacja klimatyzacji dla pojazdów ciężarowych, wózki narzędziowe oraz różnego typu „kobyłki”. Pracę usprawnia zamontowana suwnica o udźwigu 2 tony.
Skrzydło obiektu zajmują: serwis ogumienia, myjnia automatyczna, okręgowa stacja kontroli pojazdów (pełniąca w razie potrzeby funkcję recepcji serwisu) oraz stanowisko hamowni podwoziowej dla pojazdów ciężarowych. Na wyposażeniu stacji znajduje się także urządzenie do kontroli i ustawiania geometrii. Serwis ogumienia pracuje w oparciu o komplet urządzeń: wyważarka do kół z windą, montażownica, azotownica, klatka do pompowania kół z inflatorem. Wulkanizacja zajmuje obszerne pomieszczenie z doskonale zaopatrzonym magazynem opon i felg.

Serwis firmy Diesel Truck posiada myjnię automatyczną Tammermatic do mycia pojazdów użytkowych, w tym całych zestawów (również o nietypowych kształtach). Realizuje ona skomplikowane programy mycia przy użyciu szczotek bocznych i szczotki górnej, ale także przy wykorzystaniu natrysku wody pod wysokim ciśnieniem. Maszyna posiada opcje dodatkowe, które umożliwiają omijanie przeszkód, mycie wspomnianym wysokim ciśnieniem, itp. Szczotka dachowa pozwala na dokładne mycie górnych partii pojazdów. Prawdziwą perełką jest hamownia podwoziowa dla pojazdów ciężarowych – pierwsza w Polsce świadcząca usługi na zewnątrz. Wykonuje ona precyzyjny pomiar mocy i momentu obrotowego, co umożliwia tuning silników.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl