DIA-KAR, Rybnik
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Rybnik, woj. śląskie

Firma DIA-KAR to nasz wieloletni klient. Przez kilkunastoma laty właściciele zbudowali swoją pierwszą stację kontroli pojazdów w Radlinie. Wiąże się z tym zresztą ciekawa historia. Stacja ta – pierwotnie podstawowa, z jednym tylko stanowiskiem diagnostycznym (z wykorzystaniem dźwignika nożycowego) – w krótkim czasie od uruchomienia została przebudowana na „okręgówkę” z dwoma liniami.

W tym roku inwestorzy otworzyli drugą „okręgówkę” – tym razem na przedmieściach Rybnika w dzielnicy Gotartowice. Właściciel firmy posiada uprawnienia diagnosty oraz wieloletnie doświadczenie w branży, dlatego samodzielnie zaprojektował rozmieszczenie urządzeń diagnostycznych na kanale.

Podczas wyboru linii diagnostycznej inwestorzy zwracali uwagę na funkcjonalność oprogramowania linii diagnostycznej. W tym względzie CERTUS spełnił ich oczekiwania, co zresztą podkreślali również diagności, kiedy odwiedziliśmy stację, aby wykonać zdjęcia. Szczególnie zwracali oni uwagę na prostotę pracy i graficzną przejrzystość oprogramowania, powołując się na doświadczenia w pracy z inną linią, uznanego niemieckiego producenta. Chwalili również procedurę badania pojazdów z napędem 4×4 – zarówno w trybie automatycznym, jak i ręcznym.

Wnętrze stacji zyskało szaro-pomarańczowy design nawiązujący do kolorystyki CERTUSA. Przestronna, widna hala z dużymi oknami, łatwy wjazd i wyjazd z budynku – to wszystko ułatwia prowadzenie badań technicznych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl