DBK Sp. z.o.o.
15-704 Białystok, ul. Jana Pawła II 102

Grupa DBK to obecnie największy diler oraz serwis pojazdów ciężarowych w Polsce. Dysponuje swoimi przedstawicielstwami niemal w całym kraju. Spółka posiada autoryzację: DAF, Iveco, MAN oraz VW (pojazdy użytkowe).

Stacja serwisowa DAF w Białymstoku jest siódmym obiektem wyposażonym przez firmę WSOP dla Grupy DBK. Współpraca z tak wymagającym inwestorem przy budowie kolejnych obiektów stanowiła dla nas spore wyzwanie, ale także prestiż

– podkreśla Artur Szablewski, koordynator sprzedaży, który z ramienia WSOP nadzorował realizację kontraktu.
Każdorazowo założeniem inwestora jest stworzenie obiektu, który będzie w stanie zaproponować klientowi wszelkie możliwe usługi serwisu pojazdów ciężarowych: od obsług i napraw mechanicznych, poprzez naprawy powypadkowe i przeglądy techniczne, aż po mycie pojazdu. Przy czym inwestor zawsze decyduje się na nowoczesny sprzęt, który zapewni wysoką jakość oferowanych usług. To jedna z niewielu firm w Polsce, która w swoich serwisach użytkuje podnośniki stemplowe, całopojazdowe. Sprzęt tego typu – głównie ze względu na cenę – wciąż jest w Polsce rzadkością.

Powstawanie tak dużego serwisu motoryzacyjnego jest żmudnym i czasochłonnym procesem. Wymaga sprawnej koordynacji działań, bowiem jednocześnie przy jego budowie współpracuje wiele firm oraz osób. Przedstawiciel WSOP – na każdym etapie – brał udział w wielu spotkaniach, naradach oraz bieżących konsultacjach z wykonawcą, architektem oraz inwestorem. Niezbędna była terminowość w podejmowaniu decyzji, dostawach kolejnych urządzeń oraz ich montażu.
Takie jest zresztą podstawowe oczekiwanie inwestora, aby nasza firma w ramach dostawy sprzętu dostarczyła także kompletną technologię wraz z projektem rozmieszczenia urządzeń, przeprowadziła w imieniu inwestora niezbędne konsultacje budowlane, zamontowała całość, uruchomiła i gotowe oddała do użytku.
Białostocki serwis zajmuje się przede wszystkim serwisem mechanicznym pojazdów użytkowych, ale także naprawami powypadkowymi samochodów ciężarowych, naczep i autobusów. Usuwa wszelkie odkształcenia ram oraz kabin zaistniałe w wyniku wypadku czy długotrwałej eksploatacji.

Kompleksowa obsługa techniczna jest możliwa dzięki nowoczesnemu wyposażeniu. Są to podnośniki dwukolumnowe o udźwigu 5 ton przeznaczone do samochodów dostawczych oraz przestawne podnośniki dla pojazdów ciężarowych. Hale serwisowe wyposażone są w centralną instalację dystrybucji olejów, smarów i płynów roboczych. Wyposażenie uzupełniają bębnowe wyciągi spalin, dźwigniki kanałowe, urządzenia do serwisu ogumienia, stacje klimatyzacji dla pojazdów ciężarowych oraz wózki narzędziowe.
Obiekt posiada okręgową stację kontroli pojazdów, służącą w razie potrzeby jako recepcja serwisu celem sprawdzenia podzespołów pojazdu i wykrycia ewentualnych usterek. Na wyposażeniu stacji znajduje się także urządzenie do kontroli i ustawiania geometrii zawieszenia pojazdów ciężarowych oraz dostawczych. To ostatnie urządzenie dedykowane jest dla pojazdów grupy VW, które również serwisowane są w DBK. Serwis jest także wyposażony w nowoczesną kabinę lakierniczą w układzie przejazdowym. Dzięki wielostopniowemu układowi filtrów możliwe jest osiągnięcie czystości powietrza na poziomie 99,9 proc.

Białostocki serwis DAF na wyposażeniu posiada myjnię szczotkową WashTec MaxiWash Vario do mycia pojazdów użytkowych. Realizuje ona skomplikowane programy mycia samochodów użytkowych przy użyciu szczotek bocznych i górnej. Maszyna posiada opcje dodatkowe, które umożliwiają omijanie przeszkód, mycie wysokim ciśnieniem oraz zintensyfikowane mycie. Szczotka dachowa umożliwia dokładne mycie górnych partii pojazdów, gdzie wykorzystuje się program wstępnego spłukiwania zanieczyszczeń i nakładania aktywnej piany.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl