Kiedy podnośnik warsztatowy przekroczy resurs można wykonać remont generalny urządzenia, albo zdecydować się na zakup nowego egzemplarza. To drugie wyjście jest polecane przez Serwis WSOP w sytuacji, kiedy koszt remontu zbliża się do ceny zakupu nowego urządzenia.

Drugie półrocze 2019 roku pokazało, że wiele warsztatów samochodowych w Polsce pracuje na podnośnikach, których resurs został już przekroczony. W takim przypadku należy wykonać przegląd specjalny urządzenia, który w konsekwencji bardzo często oznacza konieczność wykonania remontu generalnego.

– Każdy podnośnik jest przez nas traktowany jako indywidualny przypadek. Jeżeli dany model nie jest już produkowany, wtedy najczęściej także zdobycie części zamiennych jest niemożliwe lub koszt ich zakupu bardzo wysoki. Dodatkowo do napraw i remontów tego rodzaju urządzeń musimy korzystać wyłącznie z oryginalnych części zamiennych, posiadających odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia
– tłumaczy Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

W sytuacji, kiedy remont podnośnika jest nieopłacalny z uwagi na wysokie koszty lub niemożliwy do wykonania wtedy Serwis WSOP proponuje klientom wyjście alternatywne (głównie dotyczy to podnośników dwukolumnowych). Jest nim zakup nowego urządzenia – solidnego i niezawodnego podnośnika elektrohydraulicznego w atrakcyjnej cenie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl