Sezon wiosenny, który po mroźnej zimie otwiera możliwość bezpiecznego montażu myjni samoobsługowych rozpoczęliśmy od złożenia myjni samoobsługowej Cleanart u naszego klienta w okolicach Białegostoku.

Myjnia jest w konfiguracji dwustanowiskowej, znajduje się w miejscowości Juraszki (gmina Turośń Kościelna) i jest częścią nowego wyposażonego przez naszą firmę kompleksu motoryzacyjnego Jakim Auto, w którego skład wchodzi również obszerny warsztat i „okręgówka.” Kompleks już niebawem opiszemy w osobnym artykule, ponieważ to bardzo ciekawy obiekt.

Myjnia Cleanart w standardzie oferuje 4 najpopularniejsze programy (mycie wysokim ciśnieniem, spłukiwanie, woskowanie oraz nabłyszczanie), które umyją do czysta praktycznie każdy pojazd. Inwestor zdecydował się jednak doposażyć urządzenie w dwa dodatkowe programy: domywanie szczotką, pianę aktywną oraz funkcję pauzy.

Piana aktywna to obecnie jeden z najbardziej pożądanych programów mycia. Ma za zadanie zmiękczyć uporczywe zabrudzenia. Funkcja pauzy to dodatkowa i jedyna taka w Polsce opcja, którą oferują wyłącznie myjnie samoobsługowe Cleanart. To autorskie rozwiązanie, które zwiększa skuteczność działania piany na brud. O funkcji pauzy oraz programie piany aktywnej pisaliśmy już kilka miesięcy temu.

– Funkcja pauzy dodana do programu piany aktywnej pozwala inwestorowi wyróżnić swoją myjnię na tle lokalnej konkurencji. Bardzo wielu kierowców to świadomi konsumenci, którzy wiedzą, że do skutecznego działania piany aktywnej konieczny jest czas. Funkcja pauzy pozwala zwiększyć efektywność mycia, a tym samym satysfakcję klienta. Cieszy nas, że inwestor jest zadowolony z dostarczonego mu urządzenia
– podkreśla Jacek Stępniarek, menedżer produktu w firmie WSOP.

W myjniach Cleanart funkcjonuje cały szereg rozwiązań, które mają zwiększać skuteczność mycia. Dzięki zastosowaniu mocnych silników i wydajnych pomp ciśnienie mycia podawane na każdą lancę jest stałe i wynosi 100 barów, co wpływa na lepsze domywanie samochodu. Dodatkowo wszystkie programy myjące w urządzeniach Cleanart działają na ciepłej i zmiękczonej wodzie, co z kolei ułatwia rozcieńczanie środków myjących z wodą i zwiększa ich skuteczność.

Kontener techniczny przyjechał na Podlasie kompletnie wykonany („pod klucz”), nasi serwisanci ustawili go w docelowym miejscu, podpięli wszystkie media i testowo umyli pierwsze auto. Po krótkich próbach szczelności, regulacji systemu antyzamarzaniowego, skonfigurowaniu parametrów myjni i ustawieniu finalnego dozowania chemii urządzenie było gotowe do pracy.

Przy tej okazji warto też zwrócić uwagę na kolejną cechę, która wyróżnia myjnie samoobsługowe Cleanart, czyli właśnie fakt, że kontener techniczny jest przywożony na montaż już w docelowym wykonaniu, gotowy „pod klucz”.

– Większość polskich producentów stosuje kontenery, które montowane są w jedną całość dopiero u klienta, kotwione bezpośrednio do podłoża bez własnej podłogi i wtedy też składana jest cała technika myjąca. My robimy to inaczej. Kontener myjni Cleanart jest wyposażany oraz testowany przez nas i przyjeżdża gotowy do klienta. Istotnie skraca to czas montażu myjni oraz upraszcza go
– podkreślił Adrian Kuśka, inżynier projektu w firmie WSOP.

„Pełny” kontener ma też tę zaletę, że można go w razie potrzeby wykorzystać w innym miejscu. Po prostu wystarczy przestawić całość do nowej lokalizacji. Tego typu rozwiązanie daje większą elastyczność inwestorowi i jest bardziej trwałe.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl