Zakończyły się największe w tym roku europejskie targi motoryzacyjne Equip Auto w Paryżu. Trwały od 14 do 21 października i zgromadziły ponad 1400 wystawców i niemal 100 tysięcy odwiedzających.

Polskim akcentem w branży stacji kontroli pojazdów była prezentacji linii diagnostycznej CERTUS 3. Odwiedzający nasze stanowisko europejscy kontrahenci i potencjalni klienci bardzo chwalili solidność wykonania i zastosowane rozwiązania techniczne (zwłaszcza przekładnie planetarne w uniwersalnym urządzeniu rolkowym oraz falowniki zapewniające łagodny rozruch i wspomaganie wyjazdu z rolek).

Szczególne pochwały – nawet ze strony konkurentów – zebrała jednak grafika oprogramowania i design szafy sterującej. Przypomnijmy, że już raz w Paryżu szczególnie doceniono ten aspekt linii CERTUS 3 – w 2015 roku otrzymaliśmy bowiem złoty medal w konkursie POPAI Awards na targach wzornictwa przemysłowego.

Targi Equip Auto pozwoliły na poczynienie paru ciekawych obserwacji. Niewątpliwie najbardziej okazałe i oryginalne stanowisko zostało przygotowane przez światowego potentata w segmencie farb i lakierów firmę PPG. Stanowisko miało bryłę przypominającą wielki statek wycieczkowy, ale w tonacji ekologicznej. Zwracały uwagę wykończenia z zielonego mchu, udekorowane dodatkowo licznymi zielonymi roślinami. Trudno uwolnić się od refleksji, że im jakaś branża jest potencjalnie bardziej toksyczna dla środowiska naturalnego, tym bardziej podkreśla na różne sposoby swoje zaangażowanie na jego rzecz.

Z kolei firma Bosch przedstawiła kilka rarytasów dla kolekcjonerów klasycznych pojazdów. Największą uwagę zwracał skuter o oryginalnym designie i niespotykanych już dzisiaj rozwiązaniach technicznych (bagażnik przed kierownicą).

Nie zabrakło też pojazdów o bardzo nowoczesnym wzornictwie, jak choćby zaprezentowany przez fachowców od fotografii egzemplarz McLarena.

Z ciekawostek uwagę zwracała luksusowa, nieco dekadencka myjnia dla… psów, z pięknymi podobiznami najlepszych przyjaciół człowieka. Mimo niewątpliwej atrakcyjności wizualnej raczej nie przewidujemy powodzenia tego konceptu technicznego w naszej części Europy.

Udział w targach Equip Auto we Francji jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl