Jako firma WSOP – producent CERTUSA: polskiej linii diagnostycznej klasy premium do kontroli pojazdów – wystawialiśmy się po raz trzeci we Frankfurcie. Tegoroczna edycja targów Automechanika była dla nas rekordowa i bardzo udana.

Odwiedziło nas wielu dystrybutorów z różnych części świata, którzy szukają produktu do swojej oferty. Mieliśmy także okazję kontynuować rozmowy rozpoczęte na innych zagranicznych targach, które odwiedziliśmy jako wystawca w ramach dotacji programu Go to Brand.

– Uwagę naszych rozmówców zwróciła przede wszystkim solidność wykonania części podłogowych, widoczna w wymiarach zastosowanych komponentów stalowych oraz technologii produkcji i jakości ich łączenia. Docenili zwłaszcza konstrukcję ciężarowego urządzenia rolkowego do kontroli hamulców, zwracającego uwagę pełnowymiarową skrzynią nośną, wyróżniającą się na tle częściowych lub szkieletowych rozwiązań innych producentów – podsumował prezes zarządu WSOP, Jarosław Cichoń.

Drugim kluczowym aspektem, za który otrzymaliśmy nawet gratulacje zagranicznych konkurentów, był atrakcyjny i wyróżniający nas design szafy sterującej i grafiki oprogramowania. Komplementowana była dbałość o szczegóły i elegancja wykonania, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty. Potencjalni przyszli dystrybutorzy pozytywnie przyjmowali także standardy serwisowania, ułatwionego dzięki przyjętej konstrukcji elektroniki.

Naszym rozmówcom prezentowaliśmy również możliwości techniczne Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego budowę ukończyliśmy niedawno w Knurowie koło Gliwic przy wsparciu programu Innowacyjna Gospodarka. W najbliższym czasie oddamy je do użytku, a wraz z nim zwiększą się nasze możliwości wszechstronnego testowania nowych produktów i rozwiązań technicznych. Dzięki temu linia CERTUS, która legitymuje się tytułem Marki Polskiej Gospodarki, zyska dalsze możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl