Nowy CERTUS Race Line EVO2 to pełnowymiarowa, inteligentnie zarządzana linia diagnostyczna wyposażona w interaktywne oprogramowanie i nowatorski, opracowany od podstaw system sterowania i przesyłu danych. EVO2 wyróżnia się także niebanalną, designerską szafą sterującą.

Tradycyjny świat linii diagnostycznych, wymyślonych przed laty przez europejskich konstruktorów, dojrzał już do zmian. To wyzwanie podjęła grupa pracowników WSOP, która wraz z polskimi programistami i praktykami diagnostyki pojazdów dodała do niemieckiej mechaniki świeżość pomysłów, doświadczenie kilkunastu lat pracy z polskimi stacjami kontroli, atrakcyjny design oraz najnowsze technologie.

– Jesteśmy dumni, ponieważ CERTUS Race Line EVO2 to wysoce zaawansowany produkt. Już dzisiaj linia ta odpowiada na wyzwania nowych zasad prowadzenia badań technicznych, które za kilka lat wejdą w życie –

powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Rewolucyjne zmiany nie ominęły oprogramowania i serca linii, jakim jest centralna jednostka sterująca. Oprogramowanie i sterowanie Race Line EVO2 zostało zaprojektowane całkowicie od podstaw. Jego twórcy zadbali, aby było nie tylko funkcjonalne, ale także graficznie dopracowane i ładne. To inteligentne i intuicyjne narzędzie prowadzi diagnostę „krok po kroku” przez cały proces badania. Zaprojektowano je tak, aby wchodząc w dialog z diagnostą pozwalało na szybkie i skuteczne przeprowadzenie pomiarów oraz przedstawienie oceny stanu technicznego pojazdu. Całość wyświetla się w rozdzielczości Full HD, co nadaje sens stosowaniu dużych monitorów powtarzających lub wyświetlaczy LED.

Szereg udogodnień ułatwia pracę diagnosty

Jednym z przykładów ułatwień oferowanych przez linię Race Line EVO2 jest obliczanie i ocena współczynników skuteczności hamowania. Diagnosta nie musi korzystać z tabel i dokonywać czasochłonnych kalkulacji. W oparciu o własną bazę danych program EVO2 samoczynnie oblicza WSH pojazdu oraz skorygowane WSH i porównuje otrzymane wyniki z wartościami granicznymi określonymi na podstawie rodzaju badanego pojazdu i daty pierwszej rejestracji.

Nowa linia CERTUS Race Line EVO2 pracuje w oparciu o cyfrową transmisję CAN, która pozwala na łączenie danych diagnostycznych wielu urządzeń w spójny system. Oprócz klasycznych elementów linii dotyczy to nowych konstrukcji urządzeń, jak analizatory spalin, dymomierze, skanery OBD czy przyrządy do ustawiania świateł.

Sterowanie pracą urządzeń odbywa się przy użyciu radiowego pilota zdalnego sterowania lub w pełni automatycznie bez ingerencji diagnosty. Dane z miernika nacisku i czujników ciśnień przesyłane są bezprzewodowo (technologia ZigBee), co zwiększa szybkość i komfort pracy.

Uniwersalna linia Race Line EVO2 oferuje szereg udogodnień, dotychczas niedostępnych w konkurencyjnych konstrukcjach. Wystarczy wymienić: powolny rozruch i szybkie wyhamowanie rolek, a także wspomaganie wyjazdu. Funkcje te są szczególnie przydatne podczas badania osi napędowej pojazdów ciężarowych czy autobusów oraz pojazdów typu SUV.

Nowa szafa sterująca przyciąga uwagę

Przekładnie planetarne w uniwersalnym urządzeniu rolkowym CERTUS EVO2 zwiększają trwałość układu przeniesienia napędu. Dzięki wysokiemu przełożeniu pozwalają na pomiar znacznie wyższych sił hamujących, niż w urządzeniach z tradycyjną przekładnią zębatą. Dodatkowo wyposażenie Race Line EVO2 w opcję badania pojazdów 4×4 pozwala na prawidłowe zbadanie sił hamujących w większości obecnie produkowanych pojazdów tego typu.

Race Line EVO2 umożliwia ustawienie urządzeń w dowolnej kolejności, gdyż czujniki elektroniczne rozpoznają pojazd na stanowisku, a oprogramowanie pozwala na rozpoczęcie badania od dowolnego urządzenia. Modułowa konstrukcja pozwala na konfigurację według potrzeb i życzeń użytkownika.

Linia Race Line EVO2 wyróżnia się także szafą sterująca. Nowy model powstał na bazie dotychczasowej konstrukcji, ale oferuje świeży, dynamiczny design. Kolorystyka szafy współgra z grafiką oprogramowania oraz urządzeniami montowanymi na kanale. Pozwala to na tworzenie spójnego wystroju całego obiektu SKP.

Folder produktowy CERTUS Race Line EVO2 mogą Państwo ściągnąć tutaj.

WSOP jest wiodącą w Polsce firmą wyposażającą kompleksowo obiekty zaplecza motoryzacji. W zrealizowanych przez WSOP inwestycjach stacji kontroli pojazdów, serwisów autoryzowanych i warsztatów pracuje 1500 linii diagnostycznych, 3300 podnośników całopojazdowych i wiele tysięcy innych urządzeń do diagnozy i naprawy samochodów. Opiekę nad nimi sprawuje zespół 50 serwisantów operujący na terenie całego kraju. WSOP jest właścicielem dwóch marek produktowych: CERTUS (linie diagnostyczne Race Line EVO2) oraz Efficar (produkty dla warsztatów). Firma oferuje także pełną paletę myjni portalowych, samoobsługowych i tunelowych. Partnerom zapewnia doradztwo doświadczonego zespołu konsultantów oraz projekty renomowanego technologa.

[nggallery id=146]

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48