Marka linii diagnostycznych CERTUS dołączyła do grona rodzimych produktów, które mogą się posługiwać znakiem graficznym „Marka Polskiej Gospodarki”. W tym prestiżowym gronie znajdują się krajowe produkty promujące za granicą rodzimą gospodarkę.

Od 2017 roku linia diagnostyczna CERTUS systematycznie prezentowana jest na targach zagranicznych. WSOP realizuje projekt wsparcia eksportu własnych produktów, który ma pozwolić firmie rozwinąć sprzedaż poza Polską.

– Po obowiązkowym audycie uzyskaliśmy zgodę na używanie oficjalnego znaku „Marka Polskiej Gospodarki”, którym dumnie oznaczamy linię diagnostyczną CERTUS. Bardzo nas cieszy, że nasz produkt znalazł się w gronie ambasadorów polskiej gospodarki – powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Pomysł opracowania Marki Polskiej Gospodarki powstał z potrzeby wzmocnienia międzynarodowej pozycji polskich branż, przyspieszenia ekspansji polskich firm na świecie oraz umocnienia wizerunku Polski.

Aby lepiej zrozumieć, jak Polska może najlepiej się wyróżnić, Ministerstwo Gospodarki kilka lat temu zleciło przeprowadzenie badań wizerunkowych. Prawie 10 tysięcy przedsiębiorców z różnych krajów wskazywało, z czym kojarzy im się Polska, jakie są mocne strony polskiej gospodarki oraz czy warto z Polską prowadzić współpracę biznesową.

Okazało się, że najbardziej wartościowym i rozpoznawalnym walorem Polski są ludzie. Innymi słowy – największym atutem, siłą Polski jest talent Polaków. Jako obywatele na różne sposoby stworzyliśmy ten wspólny wizerunek w świecie biznesu, dzięki czemu jest to naturalny aspekt wykorzystywany w działaniach promujących polską gospodarkę na świecie.

Marka Polskiej Gospodarki jako znak graficzny ma swoją szatę. Logo wykorzystuje barwy narodowe – czerwień i biel. Odwołuje się do sieci uzupełniających się ludzi, która układa się w literę P. Obok znaku graficznego widnieje napis Polska, dla którego dobrano specjalnie zaprojektowaną, łagodną w formie czcionkę. Logo daje ogromne możliwości dalszej interpretacji graficznej, co pozwala na opracowywanie atrakcyjnych materiałów promujących polską gospodarkę.

Do tej pory linia diagnostyczna CERTUS prezentowana była na targach w: Johannesburgu, Stambule i Birmingham (Automechanika) oraz Paryżu (Equip Auto). Jeszcze w 2018 roku pokazana zostanie na targach w: Meksyku, Moskwie i Frankfurcie, a z kolei w 2019 zaplanowaliśmy wystawy w: Australii, Brazylii i Dubaju. W sumie linia CERTUS zostanie zaprezentowana na 12 imprezach targowych na całym świecie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl