Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Zabrze, woj. śląskie

Firma rodzinna Państwa Chodkiewiczów to warsztat dobrze znany na zabrzańskim rynku motoryzacyjnym. Działa od wielu lat i przez ten czas zdążył sobie wyrobić renomę wśród lokalnych kierowców.

Właściciele postanowili rozszerzyć prowadzoną działalność warsztatową o wykonywanie przeglądów rejestracyjnych. Stacja kontroli pojazdów powstała na posiadanej już działce, przylegającej do istniejących zabudowań. Wybór padł na stację kontroli w wersji podstawowej – głównie z powodu profilu prowadzonej działalności warsztatowej (nastawionej na pojazdy osobowe), ale także z uwagi na rozmiar działki, jak również nienajlepszy dojazd dla pojazdów ciężarowych.

SKP to wolnostojący, murowany budynek. Powstał specjalnie na potrzeby stacji, przy czym inwestorom zależało, aby zyskać powierzchnię umożliwiającą wygodną pracę – zarówno w zakresie przeglądów, jak i powierzchni biurowej.

Hala diagnostyczna mierzy 18 metrów, czyli więcej niż najczęściej spotykane. Właścicielom zależało, aby nawet najdłuższe pojazdy dostawcze mogły swobodnie wjechać na halę i możliwe było zamknięcie bramy.

W obiekcie pracuje linia diagnostyczna CERTUS 3 wyposażona we wszystkie możliwe opcje dodatkowe (w tym badanie 4×4). Inwestorzy wykorzystali design CERTUSA, jako inspirację do szaro-pomarańczowej aranżacji wnętrza stacji. Zależało im bowiem, aby wnętrze prezentowało się nowocześnie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl