11 marca 2019 roku to dla WSOP historyczna data. W tym dniu rozpoczęło swoją działalność Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy w Knurowie przy ulicy Dworcowej 62. Po wielu miesiącach prac budowlanych kluczowe działy rozwojowe przeniosły się na stałe do nowego budynku. Stało się to w roku, w którym świętować będziemy 25-lecie istnienia firmy. Projekt powstania CBR jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Początkiem marca zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe w obiekcie CBR. Wyspecjalizowane ekipy przewiozły następnie do nowego budynku całe niezbędne wyposażenie. 11 marca, po kilku dniach meblowania stanowisk pracy, wszyscy pracownicy oficjalnie rozpoczęli swoją pracę w nowej lokalizacji.

Większość miejsc pracy w hali montażowej już działa. Głównie są to stanowiska zajmujące się konstrukcją urządzeń diagnostycznych i doskonaleniem metod ich wytwarzania. W ciągu najbliższych kilku tygodni uruchomione zostaną jeszcze: spawalnia, lakiernia proszkowa oraz laboratorium badawcze, które zajmie się rozwojem metod oceny stanu technicznego samochodów.

Z kolei w sąsiadującym z halą montażową budynku przewidzianym jako zaplecze badawczo-szkoleniowe umiejscowiły się już pozostałe działy odpowiedzialne za rozwój produktu i kształcenie specjalistów branży motoryzacyjnej.

Najbliższe tygodnie ekipa WSOP poświęci jeszcze na ostateczne meblowanie i dostosowanie pomieszczeń do ich docelowych funkcji. Przed wakacjami wszystko ma być już gotowe. Oficjalne otwarcie CBR odbędzie się we wrześniu 2019.

 

Obiekt CBR ma łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

 

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl