Cars Center
Kompleks motoryzacyjny, Klęczany, powiat ropczycko-sędziszowski

cars_center_0060cars_center_0064Ten podkarpacki obiekt ma wprost wymarzoną lokalizację do prowadzenia tego typu biznesu. Znajduje się bezpośrednio przy ruchliwej drodze krajowej nr 4. Kilka kilometrów za Sędziszowem Małopolskim w stronę Rzeszowa pomiędzy budynkami mieszkalnymi wyłania się charakterystyczna bryła tego kompleksu z pomarańczowymi akcentami.

Właściciel obiektu od lat skupia się w swoim biznesie na robotach ziemnych i budowlanych, a całkiem niedawno postanowił rozkręcić kolejną działalność – tym razem w branży motoryzacyjnej. Zainwestował w rozległą działkę nieopodal Sędziszowa, gdzie od początku postanowił umiejscowić swój nowy biznes. W lipcu 2013 roku kompleks oficjalnie rozpoczął działalność.

cars_center_0051cars_center_0056Inwestor wcześniej nie działał w branży motoryzacyjnej, dlatego potrzebował wsparcia na etapie zarówno planowania, jak i budowy całego obiektu. Na podstawie rozeznania rynku oraz własnych oczekiwań chciał, aby powstający biznes skupiał w jednym miejscu: stację kontroli pojazdów, serwis samochodowy oraz sklep z częściami. To założenie pozwoliło na późniejszą obsługę klientów w możliwie najszerszym zakresie oferowanych usług.

Inwestor postanowił, że konstrukcja budynku będzie się opierać na technologii płyty warstwowej, co znacząco skróciło czas budowy, jednocześnie racjonalizując koszty budowy. Pomarańczowe akcenty wyróżniają obiekt z otoczenia, jednocześnie ożywiając jego wygląd.

Pierwotne plany inwestora w praktyce zostały solidnie przedyskutowane, dopracowane, aby w późniejszym użytkowaniu obiekt był przede wszystkim funkcjonalny oraz spełniał wszelkie wymagane prawem normy. Kompletny projekt technologiczny inwestor otrzymał od WSOP w ramach dostawy urządzeń. Wcześniej zaś nasz przedstawiciel zasugerował kilka zmian w projekcie samego budynku.

cars_center_0053cars_center_0057– Podsunąłem pomysł wykorzystania poddasza na potrzeby małego magazynu oraz zaproponowałem wydzielenie do osobnego pomieszczenia tzw. kompresorowni. Inwestorowi udało się także zmieścić w wymaganych prawem minimach dotyczących szerokości stanowiska diagnostycznego SKP. Delikatnie dopracowaliśmy parametry tego pomieszczenia już podczas projektowania, a z kolei na etapie budowy elastycznie reagowaliśmy na wszelkie sytuacje, które potencjalnie mogłyby rodzić późniejsze problemy. Rzeczywistość każdej budowy wymusza bieżące korekty, ale najważniejsze jest, że udało nam się precyzyjnie zmieścić w wymaganych prawem wymiarach

– podkreślił Maciej Obara, który z ramienia WSOP nadzorował kontrakt.

cars_center_0063cars_center_0058Obiekt docelowo mieści halę warsztatową z przygotowaniem pod 4 podnośniki dwukolumnowe oraz wyposażeniem do serwisowania ogumienia, klimatyzacji i innych. Do tego dochodzi wspomniane już pomieszczenie diagnostyczne SKP oraz osobna hala przeznaczona wyłącznie do regulacji geometrii. To ostatnie pomieszczenie zasługuje naszym zdaniem na szczególną uwagę, ponieważ dzięki przemyślanemu projektowi technologicznemu oraz rozważnemu dobraniu urządzeń stwarza doskonałe warunki do świadczenia specjalistycznych usług. Zestawienie podnośnika nożycowego z geometrią 3D daje dobre efekty.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl