Trwają ostatnie odbiory techniczne budynku Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP, które powstało w Knurowie przy ulicy Dworcowej. We wrześniu zakończyły się prace ziemne w otoczeniu obiektu, a rozpoczęcie działalności CBR zaplanowano na koniec 2018 roku.

Końcem czerwca zakończyła się zasadnicza budowa obiektu – hali montażowej z zapleczem badawczo-szkoleniowym. Z kolei do końca września trwały jeszcze prace w otoczeniu budynku: powstały drogi dojazdowe, parkingi, niezbędne odwodnienia oraz zjazd z drogi publicznej.

Obecnie w obiekcie Centrum trwają ostatnie odbiory techniczne, co pozwoli uzyskać pozwolenie na jego użytkowanie. Kiedy tylko to się stanie przystąpimy do montażu całego niezbędnego wyposażenia badawczego.

Obiekt ma łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl