BMW Gazda Group Gliwice
Gliwice, woj. śląskie

BMW_Gazda_Gliwice_01BMW_Gazda_Gliwice_02Salon BMW Gazda Group w Gliwicach, który wyposażyła nasza firma to wprost gigantyczny obiekt dilerski. Zarówno jeśli chodzi o kilkanaście stanowisko serwisowych, jak i powierzchnię całego budynku. To także największa inwestycja w grupie BMW na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Zaproponowane przez nas wyposażenie, które trafiło do gliwickiego serwisu BMW Gazda jest znacznie bardziej oryginalne od standardowych kompletacji spotykanych w innych serwisach tej marki.

BMW Gazda Group jest obiektem serwisowym z najwyższej półki. Już dzisiaj spełnia wymagania bawarskiej marki, które wejdą w życie dopiero w 2015 roku. Wszystko jest tutaj „naj.”

BMW_Gazda_Gliwice_06BMW_Gazda_Gliwice_03Zaproponowane przez WSOP urządzenia oraz sposób ich montażu musiały pozostawać w pełnej zgodzie z niezwykle harmonijną wizją całego obiektu. O czym mowa? Dla przykładu: w recepcji zamontowano ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2, choć w bardzo specyficznej kompletacji. Na życzenie inwestora elektronika sterująca pracą urządzenia została zabudowana w specjalnej szafce, która posiada aprobatę BMW. Ponadto zarządzanie pracą linii diagnostycznej odbywa się przy użyciu tabletu, bez klasycznego pulpitu sterującego. Również sterowanie podnośników zlokalizowanych w recepcji umieszczono w specjalnych szafkach wykonanych ze stali nierdzewnej. Chodziło o to, aby całość wyglądała spójnie.

Sterowanie wszystkich podnośników zabudowano w specjalnych wnękach ściennych. Każda z nich posiada estetyczną, zasuwaną żaluzję. Po skończonym dniu pracy mechanik opuszcza wspomnianą żaluzję, chowając całość „w ścianie.” Wszystkie detale współgrają ze sobą, ponieważ nawet tak różne elementy, jak pulpity sterujące poszczególnych urządzeń wyglądają jednakowo, dzięki zabudowaniu ich w ujednolicony sposób.

BMW_Gazda_Gliwice_04BMW_Gazda_Gliwice_05Nietypowo dla tego typu obiektów cała hala serwisowa wyłożona jest białymi płytkami (zarówno ściany, jak i podłogi). To ustawia poprzeczkę bardzo wysoko, bowiem aby całość zachować w czystości konieczne jest cykliczne, solidne sprzątanie. Jednak dzięki temu pomieszczenie wygląda bardzo elegancko i wręcz sterylnie, niemal jak nowoczesne laboratorium.

Tego typu rozwiązań i dbałości o estetykę nie spotkaliśmy do tej pory w żadnym innym obiekcie motoryzacyjnym, mimo tego, że tych prestiżowych mamy sporo w naszym portfolio. A jeśli mowa o estetyce warto wspomnieć, że standardy wykończeń budowlanych doskonale obrazuje podejście inwestora do kwestii detali. Chociażby fugi – zarówno te na płytkach ściennych, jak i podłogowych – na całej długości i szerokości obiektu poprowadzone zostały w jednej linii i na jednej wysokości.

 

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl