Problemy z punktem zerowym w urządzeniu rolkowym, wysokie opory toczenia bębnów czy błędne wyniki pomiaru skuteczności tłumienia amortyzatorów. Co może być tego przyczyną? Może uszkodziła się elektronika? Może zepsuł się jakiś podzespół? A może… No właśnie!

Dyspozytorzy Serwisu WSOP niejednokrotnie spotykają się z pytaniami o możliwą przyczynę awarii, które zadają właściciele i pracownicy stacji kontroli pojazdów. Ale czy zawsze przyczyną niewłaściwej pracy urządzenia jest wada materiałowa podzespołu? Otóż nie zawsze.

Urządzenia podłogowe na SKP pracują w bardzo ciężkich warunkach. Woda, błoto, piasek – to wszystko dostaje się do wnętrza sprzętu, bo sukcesywnie przywożą to na swoich kołach badane pojazdy. Na zewnątrz urządzenia można posprzątać, zamieść nadmiar piasku. Ale co dzieje się pod pokrywami?

– Nierzadko jest tak, że serwisant wezwany do awarii, najpierw musi usunąć kilka wiader ziemi i piasku zalegających wewnątrz urządzenia, aby w ogóle móc przystąpić do diagnozowania usterki. Wtedy też najczęściej okazuje się, że przyczyną była błahostka. Doszło np. do mechanicznego zatarcia łożysk, zablokowania bębnów hamulcowych przez zalegający piach czy korozji stosunkowo młodego urządzenia

– wylicza Inżynier Serwisu, Wojciech Piechaczek.

Serwisanci zachęcają do bieżącej konserwacji sprzętu we własnym zakresie, zwłaszcza w zimie. Można również zlecić okresowy przegląd Serwisowi WSOP, który zajmie się tym całościowo i profesjonalnie. Podczas takiego przeglądu serwisant sprawdzi stan techniczny podzespołów i ewentualnie zaproponuje wymianę tych najbardziej wyeksploatowanych, wykona również kalibrację elementów pomiarowych.

Trzeba wspomnieć, że są również – i to w większości – klienci, którzy naprawdę dbają o własne urządzenia i wyznają zasadę „Jak dbasz, tak masz.” Serwis WSOP też kieruje się tym hasłem i gorąco zaleca to także wszystkim użytkownikom.

Wszystkich zainteresowanych zleceniem przeglądu urządzeń diagnostycznych odsyłamy do dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl