AutoNaprawa Makarucha, Dolny Śląsk
Sieć stacji kontroli pojazdów, woj. dolnośląskie

autonaprawa_makarucha_01autonaprawa_makarucha_02Firma „AutoNaprawa” to rodzinne przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska. Jest to jeden z najstarszych klientów naszej firmy. Właściciele tego biznesu – Państwo Makaruchowie – działalność rozpoczynali od stacji podstawowej w Pustkowie Wilczkowskim, która powstała w 2002 roku. Dzięki organicznemu rozwojowi otwierali w kolejnych latach następne stacje, których dzisiaj w sumie mają trzy (w tym dwie okręgowe – w Żernikach Wrocławskich i Sobótce). Właściciele firmy wychodzą z założenia, że w prowadzony biznes konsekwentnie należy inwestować i go rozwijać.

Przy okazji tej opowieści warto wspomnieć, że właścicielka firmy pracuje czynnie jako diagnosta. I choć nas to nie dziwi, to jednak w świecie motoryzacyjnym zdominowanym przez mężczyzn wciąż stanowi rzadkość.

autonaprawa_makarucha_03autonaprawa_makarucha_04Na jednej ze stacji okręgowych na wyraźne życzenie inwestora płyta zbieżności została przeniesiona z lewej strony kanału na prawą. W swoim zwyczajowym ułożeniu płyta byłaby zlokalizowana na drodze do biura obsługi klienta i kierowcy każdorazowo musieliby na nią nastąpić nogą. Dlatego inwestor zdecydował o przeniesieniu urządzenia na drugą stronę kanału, co oczywiście w żaden sposób nie wpływa na wyniki pomiarów.

Dwie stacje okręgowe firmy „AutoNaprawa” były zaplanowane od początku jako małe kompleksy motoryzacyjne, czyli „okręgówka” wraz z przynajmniej jednym stanowiskiem naprawczym. Możliwość serwisowania pojazdów każdorazowo znakomicie uzupełnia ofertę firmy i zwiększa przychody.

Właściciele „AutoNaprawy” to przedsiębiorcy bardzo dobrze zorientowani w lokalnym rynku, dzięki czemu działki inwestycyjne pod swoje kolejne stacje kontroli pojazdów wybierali z rozmysłem. Wychodzili bowiem z założenia, że lokalizacja każdorazowo powinna gwarantować największy potencjał dla tego typu biznesu, przy możliwie atrakcyjnej cenie zakupu.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl