Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Jastrzębie-Zdrój, woj. śląskie

Auto-Zientek to nasz wieloletni klient. Sieć stacji kontroli pojazdów pod logo firmy liczy obecnie pięć OSKP. Najnowsza „okręgówka” powstała w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Podhalańskiej.
Właściciel firmy zdecydował się na zakup tej konkretnej działki w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego, ponieważ dysponuje ona wystarczającym potencjałem biznesowym do prowadzenia tego typu działalności.

Z uwagi na niekorzystne warunki terenowe konieczne było solidne wzmocnienie gruntu przed rozpoczęciem budowy. Także z uwagi na swoją wielkość i układ działka wymagała dobrego rozplanowania umiejscowienia budynku, parkingów, dróg wewnętrznych i zjazdów z drogi publicznej.

Inwestor zdecydował się na dwie linie diagnostyczne CERTUS trzeciej generacji – obie w konfiguracji z wieloma funkcjami dodatkowymi (4×4, wspomaganie wyjazdu i inne), które zapewniają wysoką funkcjonalność, ale także wygodną pracę przez kolejne lata.

Właściciel firmy wypracował swój sprawdzony model inwestycji w kolejne obiekty i konsekwentnie go stosuje. Za każdym razem są to duże, dwustanowiskowe stacje okręgowe wyposażone w linie diagnostyczne: uniwersalną i osobową. Obie ścieżki zamontowane na kanałach.

Inwestor trzyma się zasady, że tego typu konfiguracja najlepiej sprawdza się w dobie zmieniających się przepisów regulujących wykonywanie badań technicznych. Zresztą koncepcja dwustanowiskowej „okręgówki” ma wiele innych zalet. Chociażby badanie ciężarówki, które trwa obecnie około godziny, przy jednym stanowisku skutecznie „zatkałoby” całą SKP i zmusiło klientów do rezygnacji z przeglądu z powodu długiego oczekiwania.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl