Auto Sokół, Gorlice
Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów, Gorlice, woj. małopolskie

Stacja kontroli pojazdów w Gorlicach to przykład inwestycji realizowanej etapami. Najpierw w budynku została zamontowana myjnia bezdotykowa, a po około roku działalność rozpoczęła SKP i jednostanowiskowy warsztat. Przedstawiciel WSOP włączył się w budowę tego obiektu na końcowym etapie powstawania projektu architektonicznego, dzięki czemu wykonawca zdołał jeszcze uwzględnić istotne sugestie i poprawki.

Kluczowe dla tego obiektu jest to, że mimo w sumie niewielkich rozmiarów działki i wynikającej z tego ogromnej potrzeby racjonalnego dysponowania dostępną powierzchnią, udało się stworzyć stanowisko SKP na tyle duże, że stacja posiada wszystkie możliwe dodatkowe uprawnienia do wykonywania badań. Hala diagnostyczna jest dość krótka, a w tego typu konfiguracjach uzyskanie dodatkowych uprawnień nie jest wcale takie oczywiste – konieczne jest dobre zaplanowanie dostępnego miejsca.

Inwestor wcześniej nie prowadził działalności w branży przeglądów rejestracyjnych. Trzeba jednak przyznać, że sprawnie zaplanował powstanie całej tej inwestycji, słusznie zakładając oddawanie kolejnych jej części etapami.

Przedstawiciel WSOP służył inwestorowi pomocą na każdym niemal etapie inwestycji, dostarczył także projekt technologiczny rozmieszczenia urządzeń.

Inwestor zdecydował się na nowoczesną linię diagnostyczną CERTUS 3 – z uwagi na krótką halę – zamontowaną w całości na kanale diagnostycznym. Udało się także stworzyć stanowisko przejazdowe, co znacząco ułatwia prowadzenie badań.

Cieszy nas, że inwestor wykorzystał design CERTUSA przy projektowaniu wnętrza stacji – czarne płytki na ścianach wyglądają elegancko, a pomarańczowy pasek optycznie wydłuża halę.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl