Auto Serwis „Termanowscy”
ul. Wimmera 10, 32-005 Niepołomice

Niepołomicki obiekt od samego początku został pomyślany z rozmachem. Wybudowano go od podstaw z przeznaczeniem na uniwersalny kompleks motoryzacyjny dla pojazdów osobowych i dostawczych. Jego wyjątkowość polega między innymi na tym, że klient znajdzie tutaj szeroki zakres usług: naprawy mechaniczne, elektroniczne, regulacje, montaż instalacji LPG, tuning silnika, badanie diagnostyczne, a także mycie pojazdu.
Przed powstaniem obiektu inwestor działał całkowicie poza branżą motoryzacyjną. Miał pomysł na biznes oraz fundusze, które chciał dobrze zainwestować. Oczekiwał od naszej firmy pomocy w poprowadzeniu przedsięwzięcia od początku do końca. Prace obejmowały zarówno projekt zagospodarowania posiadanej działki, projekt budynku, układ dróg komunikacyjnych, umiejscowienie wjazdu z drogi publicznej oraz technologię rozmieszczenia wszelkich urządzeń i instalacji. Zanim jednak pierwsza łopata została wbita w ziemię inwestor z przedstawicielem naszej firmy i architektami spędzili długie dni i godziny prowadząc żmudne dyskusje nad proponowanymi rozwiązaniami.

Inwestor był bardzo otwarty na wszelkie sugestie, i to zarówno z mojej strony, jak i ze strony architektów. Pozwoliło nam to wprowadzić w życie wiele dobrych pomysłów, a w konsekwencji stworzyć obiekt dopracowany w niemal każdym detalu

– podkreśla Krzysztof Koperski, który z ramienia WSOP nadzorował inwestycję.
Już z zewnątrz budynek robi doskonałe wrażenie. To dobry przykład jak można pogodzić funkcjonalność z wybitnym projektem architektonicznym. W kompleksie Państwa Termanowskich znajdują się: sześciostanowiskowy warsztat samochodowy, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna, hamownia podwoziowa oraz komfortowa poczekalnia i zaplecze techniczne.

Podstawowa stacja kontroli pojazdów wyposażona jest w ścieżkę diagnostyczną CERTUS z opcją automatycznego rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4. Na kanale zamocowany jest szarpak hydrauliczny. Bliskie sąsiedztwo rzeki Wisły stanowiło potencjalne zagrożenie wysokim stanem wód gruntowych i możliwym podmakaniem terenu. Z tego powodu kanał diagnostyczny odlano jako jednolitą, żelbetową wannę. Dodatkowa izolacja ma gwarantować pełną szczelność. Po kilku latach funkcjonowania obiektu problem podmakania kanału nie wystąpił ani razu, co świadczy o tym, że rozwiązanie to sprawdziło się.
Hala myjni została wyposażona w urządzenie automatyczne WashTec SoftCare EVO. Siedem programów mycia i nowoczesne szczotki SoftTecs2 gwarantują mycie do czysta każdego pojazdu.

Serwis samochodowy składa się z sześciu stanowisk naprawczych. Są tutaj: podnośniki dwukolumnowe o udźwigu 3 oraz 5 ton. Pomiar geometrii zawieszenia pojazdów wykonywany jest na podnośniku czterokolumnowym. Hala serwisowa na wyposażeniu posiada także szereg niezbędnych urządzeń warsztatowych: komputerową wyważarkę, dwie demontażownice (w tym jedną z „trzecią ręką” i inflatorem), urządzenie do geometrii zawieszenia w technologii 3D, zlewarko-wysysarki, myjkę do kół, wózki warsztatowe z zestawem narzędzi, prasę oraz bębnowe wyciągi spalin. Kompleksowe wyposażenie gwarantuje obsługę niemal każdego pojazdu do 3,5 tony.

Stanowisko pomiaru mocy pojazdów posiada hamownię podwoziową SuperFlow. Cztery duże, pojedyncze bębny i połączenie wałem pomiędzy ich parami pozwalają na badanie pojazdów 4×4 oraz nowoczesnych samochodów z napędem jednej osi, które do pomiaru wymagają synchronicznego napędu drugiej osi (nienapędzanej). Urządzenie posiada również wielosegmentowy, precyzyjny mechanizm przesuwu i całkowicie osłonięty hamulec elektrowirowy. Duże wrażenie robi czułość urządzenia na chwilowe zmiany mocy w zależności od zadawanych parametrów i znikoma bezwładność (dokładność pomiarów na poziomie aż 0,5 proc.).
W ciągu kilku lat kompleks motoryzacyjny Termanowscy wyrobił sobie renomę na lokalnym rynku. Inwestor stworzył młody, prężny zespół pracowników, który gwarantuje fachowość oraz obsługę klientów na najwyższym poziomie. Z perspektywy lat widać, że przyjęte założenia okazały się słuszne, co daje stabilne podstawy dla tego biznesu.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl