Kompleks motoryzacyjny, Łańcut, woj. podkarpackie

Kompleks motoryzacyjny Auto-Rem 2 został otwarty w 2021 roku. Łączy on w sobie bardzo szeroki wachlarz oferowanych usług: od serwisu mechanicznego, przez badania techniczne, a na myciu pojazdów kończąc.

Lokalizacja kompleksu jest bardzo korzystna – bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94 na wjeździe do miasta. Działka, na której stanął budynek jest rozległa, ale z uwagi na nachylenie wymagała zastosowania szczególnych rozwiązań budowalnych. Budynek wspiera się na ścianach oporowych, które nadają mu kształt i spinają w całość. Górna kondygnacja mieści stację kontroli, część serwisu oraz biuro. Dolna kondygnacja to serwis mechaniczny i pomieszczenia dodatkowe. Plac bezpośrednio przy wjeździe zajmuje myjnia samoobsługowa.

Inwestor prowadzi także firmę budowlaną, co pozwoliło mu samodzielnie zrealizować cały budynek. Uwagę zwraca przy tym wysoka jakość wykonania i dbałość o detale. Przedstawiciel WSOP włączył się w cały proces inwestycyjny już na etapie wstępnego pomysłu na ten obiekt. Współpraca z inwestorem obejmowała zarówno: pomysł na biznes, doradztwo projektowe i dostarczenie technologii optymalnego rozmieszczenia urządzeń, uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie bieżące konsultacje budowlane, jak również pomoc przy odbiorach i w końcowym uruchomieniu obiektu.

Ukształtowanie terenu wymusiło zaplanowanie dwóch kondygnacji, co wyraźnie podzieliło obiekt na strefy funkcjonalne. Dla ułatwienia komunikacji na działce górną część budynku (tę bliżej wjazdu) zajmuje okręgowa stacja kontroli pojazdów, stanowiska szybkiego serwisu (serwis opon, klimatyzacji i regulacji geometrii) oraz biuro. Na dole mieści się 5-stanowiskowy serwis mechaniczny, magazyn części, przechowalnia opon i pomieszczenia socjalne.

Inwestor w innej miejscowości prowadzi już podstawową stację kontroli pojazdów z serwisem, teraz jednak zdecydował się na „okręgówkę”, która biznesowo lepiej wpasowuje się w duży kompleks motoryzacyjny. Jedno stanowisko diagnostyczne wymagało zastosowania linii CERTUS w wersji uniwersalnej. Została ona doposażona w szereg przydatnych funkcji, jak np. automatyczne rozpoznawanie i badanie pojazdów z napędem 4×4, wspomaganie wyjazdu z rolek czy archiwizacja wyników badań. Opcje te poprawiają ergonomię i bezpieczeństwo pracy diagnosty, a także skracają czas badania.

W całym obiekcie wykonaliśmy także dedykowaną instalację sprężonego powietrza.

Opisując powstanie tego kompleksu usług motoryzacyjnych widać wyraźnie kilka aktualnych trendów na rynku. Po pierwsze wielu inwestorów oczekuje obecnie od naszej firmy całościowej pomocy czy wręcz poprowadzenia za nich budowy od początku do końca. Po drugie coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na łączenie wielu usług w ramach jednego kompleksu, ponieważ daje im to przewagę konkurencyjną na lokalnym rynku. I wreszcie po trzecie – z uwagi na kurczącą się ilość dostępnych działek inwestycyjnych (przede wszystkim w miastach) – coraz częściej podczas budowy trzeba mierzyć się z koniecznością wpasowania budynku w wymagającą działkę, budowania obiektów wielopoziomowych, itp. Ze strony WSOP całościowo wspieramy naszych klientów na każdym etapie inwestycji.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48