Auto-Point, Pilica
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Pilica, woj. śląskie

auto-point-pilica-01auto-point-pilica-02Obiekt firmy Auto-Point zlokalizowany jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Inwestor do tej pory działał w branży transportowej, ale postanowił rozszerzyć prowadzoną działalność o przeglądy rejestracyjne. Dysponował obszerną działką, na której bez trudu zmieścił się budynek OSKP.

Projekt obiektu zlecono pracowni architektonicznej, a firma WSOP dostarczyła technologię rozmieszczenia urządzeń i wykonania kanału diagnostycznego. Z uwagi na wystarczającą ilość dostępnego miejsca, ale także przywiązanie inwestora do sprawdzonych i trwałych rozwiązań, powstał budynek, który można śmiało uznać za wzorcowy. Jest obszerny, przestronny, bez stosowania kompromisów, które mogłyby utrudniać wykonywanie przeglądów.

auto-point-pilica-03auto-point-pilica-04OSKP ma na wyposażeniu ścieżkę diagnostyczną CERTUS 3 w wersji uniwersalnej. Z uwagi na posiadanie floty pojazdów ciężarowych inwestor zdecydował się doposażyć linię w szereg dodatkowych funkcji. Waga umożliwia pomiar masy osi pod kątem przekroczenia dopuszczalnego tonażu. CERTUS posiada także funkcję automatycznego rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4.

Inwestor w zasadzie od razu wybrał linię diagnostyczną CERTUS 3 w pomarańczowej wersji kolorystycznej. Właściciele firmy przykładają sporą wagę do dobrego designu. Zestawienie kolorystyczne czerni z rozsądnym dodatkiem pomarańczu ożywiło budynek i nadało mu sporo nowoczesności.

Stacja działa od wakacji 2015 roku.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl