Auto-Kuriata
Godzikowice k. Oławy

Auto-Kuriata to firma motoryzacyjna z wieloletnią tradycją działająca na terenie miasta Oława w województwie dolnośląskim. Przeszło 20 lat temu biznes skupiał się głównie na serwisowaniu pojazdów, a od 2000 roku spółka funkcjonuje także w branży stacji kontroli pojazdów. Właściciel firmy oferuje ponadto usługi w zakresie serwisowania tachografów, blacharstwa oraz malowania proszkowego.
Współpraca naszych firm rozpoczęła się wraz z planami budowy stacji kontroli pojazdów w Oławie. Ten obiekt funkcjonuje z powodzeniem do dzisiaj. Na przełomie 2011 i 2012 roku inwestor od podstaw wybudował nową OSKP w Godzikowicach przy wjeździe do Oławy od strony Opola. Właściciel firmy dostrzegł spory potencjał w lokalizacji podmiejskiej i bez wahania postanowił tam zainwestować. Obiekt posiada dwa stanowiska diagnostyczne. Budynek powstał w ekspresowym tempie pomimo okresu zimowego.

SKP w Godzikowicach to kolejna inwestycja tego przedsiębiorcy, który w Oławie posiada już dwie stacje kontroli. Do nowego obiektu trafiły dwie kompletne linie diagnostyczne CERTUS EVO2: jedna dla pojazdów osobowych, druga uniwersalna. Obie linie posiadają opcję do badania pojazdów z napędem na cztery koła.
Inwestor oczekiwał od naszej firmy bieżącego nadzoru na każdym etapie powstawania stacji oraz dostarczenia projektu technologicznego.
Cieszy nas, że właściciel zdecydował się konsekwentnie wykorzystać dizajn CERTUSA w całym obiekcie. Zarówno elewacja, jak i wnętrza hal diagnostycznych zyskały kolorystykę w odcieniach szarości, czerni i czerwieni. Wyróżnia to obiekt, który jest doskonale widoczny z przebiegającej tuż obok drogi krajowej.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl