AKSEL-PLUS
Bielawa, ul. Parkowa

Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów w Bielawie to już druga inwestycja, której realizację właściciel firmy Aksel-Plus postanowił przeprowadzić z WSOP. Po raz pierwszy współpracowaliśmy w 2006 roku przy budowie czterostanowiskowego warsztatu mechanicznego. Oprócz tego firma prowadzi także sklep motoryzacyjny. SKP stanowi dopełnienie całego biznesu – własna stacja kontroli pojazdów pozwala mu oferować pełny zakres usług. Już wcześniej w planach inwestora było postawienie stacji diagnostycznej, jednak w budynku warsztatu nie było to możliwe. Wybór padł na obiekt, w którym inwestor prowadzi swoją drugą działalność niezwiązaną z motoryzacją. Budynek nie był w pełni wykorzystywany, dlatego po dokonaniu koniecznych przeróbek stwarzał możliwość ulokowania w nim SKP. Należy pamiętać, że SKP to nie tylko stanowisko wewnętrzne i wyposażenie technologiczne, ale także stanowiska zewnętrzne: wjazd, miejsca parkingowe i stanowisko do pomiarów akustycznych.

Pomieszczenie, w którym zamontowano ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2 pierwotnie było zbyt krótkie, aby móc spełnić minimalne wymagania dla Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów. Konieczne okazało się jego przebudowanie, poprzez przesunięcie frontowej ściany. Po wszystkich pracach obiekt z niewielkim zapasem spełnia wymogi SKP. Od samego początku inwestor zdecydował się na kompleksową współpracę z WSOP.

Właściciel firmy Aksel-Plus zaufał nam zarówno w kwestii wyboru urządzeń CERTUS, jak również projektowania i przygotowania niezbędnej technologii. Na bieżąco nadzorowałem kolejne etapy powstawania obiektu. Doskonałą współpracę ułatwiał fakt naszej kilkuletniej znajomości. Od wielu lat zajmuję się niemal wyłącznie wyposażaniem SKP, dlatego wiem, że nadzór nad budową jest niezwykle ważny dla ostatecznego sukcesu. Bieżące doglądanie postępów staje się szczególnie istotne, jeśli inwestor działalność w branży motoryzacyjnej traktuje jako jedną z kilku swoich aktywności

– powiedział koordynator sprzedaży nadzorujący z ramienia WSOP realizację tego kontraktu.

Bielawski przedsiębiorca doskonale wykorzystał możliwości aranżacji wnętrza, jakie daje kolorystyka urządzeń CERTUS EVO2. Obiekt zyskał niezwykle ładny wygląd i doskonale wpisuje się w „certusowego ducha.” Mimo to właściciel firmy „Aksel-Plus” zdecydował się na w pełni indywidualny projekt, a nie sztampowe kopiowanie istniejących już obiektów. Wygląd jest dziełem projektanta. Imponuje spójną kolorystyką, przemyślanymi detalami i wykorzystaniem archiwalnych zdjęć z rajdów samochodowych. Dominujący beż ocieplił wnętrze, a czerwień dodała mu wigoru. Całości dopełnia zewnętrzna elewacja oraz wystrój biura obsługi klienta, gdzie głównym elementem jest ogromna fototapeta.

Inwestor użył materiałów dobrej jakości. Całość wygląda lekko i nowocześnie, a przy tym doskonale nawiązuje do motoryzacyjnego charakteru obiektu. Wszystko jest ze sobą spójne, a przy tej skali inwestycji nie było to łatwe zadanie.
Obiekt nie jest wprawdzie zlokalizowany przy głównym szlaku komunikacyjnym, ale przemyślana koncepcja działania przyjęta przez inwestora z pewnością pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału tej lokalizacji. Już pierwsze miesiące działalności dają dobre rokowania na przyszłość. Właścicielom obiektu życzymy „kolejki” aut oczekujących na przegląd i biznesowego powodzenia.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl