Serwis WSOP w ostatnim czasie przeprowadził modernizacje kilku linii diagnostycznych produkcji MAHA. Dzięki temu klienci uniknęli sporych wydatków na zakup nowych urządzeń, a po modernizacji sprzęt spełnia wszystkie wymogi, aby przez kolejne lata pracował na stacji kontroli pojazdów.

Wspomniane modernizacje przeprowadzone zostały na różnego typu liniach diagnostycznych, pochodzących z różnych okresów produkcji, dlatego ich zakres obejmował każdorazowo inny zestaw czynności: od wymiany samego sterowania, aż po kompleksowy remont grup podłogowych wraz z lakierowaniem obudów i wymianą bębnów.

Głównym problemem linii diagnostycznych produkcji MAHA starszych typów (E, Screen, Eurotest, ale także Eurosystem z początkowych lat produkcji) jest sterowanie oparte na niewykorzystywanych już obecnie rozwiązaniach. W bardzo starych liniach jest to jeszcze sterownik przemysłowy, w nieco nowszych komputer PC. Dopóki elektronika pracuje bez zarzutu, problemy nie występują. Jednak w przypadku awarii komputera trudno jest serwisować ten sprzęt, ponieważ brakuje do niego części zamiennych, a dodatkowo starsze wersje systemu operacyjnego (np. Windows 98) nie występują już w sprzedaży i nie są wspierane przez firmę Microsoft.

Kilku naszych klientów (między innymi: stacje Autotest z Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej oraz MPGK Katowice) zdecydowało się na kompleksową modernizację posiadanych linii produkcji MAHA – zarówno w wersjach osobowych, jak i uniwersalnych. Zmodernizowane urządzenia pracują na nowym komputerze z systemem operacyjnym Windows 8 i oprogramowaniu w wersji Eurosystem 7.50. Możliwa jest także wymiana szafy sterującej na nową. Linia diagnostyczna po takiej modernizacji posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego potwierdzający spełnianie przez nią wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów.

Istnieje również możliwość modernizacji starszych rozwiązań znanych jako E (zegary), Screen lub samodzielnych urządzeń FWT i MINC w wersji „D”. Przebudowa wiąże się wtedy z wymianą układów sterująco-pomiarowych z możliwością wymiany szafy sterującej na nową lub adaptowaniem starej szafy w zależności od wersji urządzenia.

Każdorazowo modernizacje wykonywane są w oparciu o oryginalne części zamienne producenta. Dodatkowo istnieje również możliwość przebudowy linii produkcji MAHA z użyciem nowoczesnego sterownika CERTUS.

Na wszelkie pytania dotyczące modernizacji linii produkcji MAHA odpowiedzą dyspozytorzy regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl