W połowie sierpnia wykonawca robót (firma INBUD z Bielska-Białej) oficjalnie rozpoczął budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP. Obiekt powstaje w Knurowie przy ulicy Dworcowej. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Już 19 lipca 2017 roku przekazaliśmy plac budowy wykonawcy robót, który od tamtego czasu ogrodził cały plac oraz systematycznie gromadził na budowie sprzęt. W sierpniu rozpoczęło się przygotowanie do budowy fundamentów hali montażowej.

Zgodnie z projektem architektonicznym powstanie obiekt o łącznej powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzić będzie duża hala montażowa (z zapleczem badawczo-szkoleniowym) połączona z budynkiem biurowym.

W CBR prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych konstrukcji urządzeń do diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych oraz ich obsługi i napraw, doskonalenia metod wytwarzania urządzeń, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanych urządzeń, rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów, prowadzenia działalności informacyjnej i szkoleniowej w zakresie nowych metod diagnozowania stanu technicznego pojazdów.

Budowa obiektu jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl