Inwestor, który planuje uruchomienie stacji kontroli znajdzie w WSOP wiarygodnego partnera również w temacie finansowania biznesu. Swoją propozycję kierujemy zarówno do przedsiębiorców, którzy zamierzają pozyskać dotację z funduszy unijnych, ale również tych, którzy chcą się oprzeć na leasingu finansowym. Współpracujemy w tej kwestii z Raiffeisen Leasing, który jest w stanie zaproponować finansowanie dopasowane ściśle do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy oraz charakteru inwestycji.

Szansa na dotację z UE – innowacyjny CERTUS

Wybór linii diagnostycznej CERTUS stwarza dobrą okazję do uzyskania wsparcia ze środków unijnych. Nasz produkt posiada pisemną opinię o innowacyjności sporządzoną przez Politechnikę Śląską. Pozwala to aplikować o dodatkowe finansowanie.
Linia CERTUS to całkowicie nowa konstrukcja, zarówno mechaniczna, jak również elektroniczna, co dodatkowo wpływa na jej wysokie walory innowacyjne.
Z sukcesami współpracujemy z wieloma konsultantami przygotowującymi dokumentacje dotacyjną. Dla klientów opracowujemy dedykowane indywidualnie rozwiązania zawierające elementy innowacyjności. Każdorazowo dobór najbardziej dopasowanego do możliwości inwestora rozwiązania odbywa się we współpracy z naszym konsultantem oraz zewnętrznymi specjalistami.

Warianty finansowania

logo-raiffeisen-leasing

Dla zainteresowanych klientów mamy różne warianty finansowania, a do samego inwestora należy decyzja, która propozycja będzie dla niego najkorzystniejsza:

  • Rosnące raty leasingowe – w miarę upływu czasu inwestor płaci coraz wyższe raty leasingu. Biznes SKP potrzebuje kilku miesięcy, aby nabrać właściwego rozpędu i zacząć generować oczekiwane przychody. Niższe koszty na początku z pewnością ułatwią start inwestycji. Klient ma również możliwość wyboru rat równych, bądź sezonowych.
  • Rata miesięczna już od 651 zł netto – korzystny leasing operacyjny przy zachowaniu równych rat miesięcznych. Podany przykład dotyczy finansowania zakupu osobowej linii diagnostycznej CERTUS przy założeniu 40 proc. wpłaty własnej, okresie leasingu wynoszącym 72 miesiące i wykupie 5 procent. W przypadku linii uniwersalnej i zachowaniu tych samych parametrów rata wynosi 1.521 zł netto.

Szybka decyzja

W przypadku maszyn o wartości do 250 tys. zł netto wstępna decyzja o finansowaniu podejmowana jest nawet w ciągu 30 minut na podstawie prostego, dwustronicowego wniosku. Po jego wypełnieniu, podpisaniu i przesłaniu skanu drogą mailową do przedstawiciela Raiffeisen Leasing, inwestor otrzymuje wstępną decyzję dotycząca finansowania.

Firma leasingowa zapewnia procedurę uproszczoną, dzięki której nie muszą Państwo dostarczać dokumentów finansowych spółki.

Firma leasingowa wpłaca zaliczkę

Raiffeisen Leasing może w imieniu inwestora zapłacić zaliczkę wynikającą z podpisanej umowy zakupu urządzeń. W takiej sytuacji inwestor nie angażuje własnej gotówki, a za czas do uruchomienia całej kwoty leasingu płaci jedynie odsetki za koszt zaliczki.

Pożyczka celowa, zamiast leasingu

W niektórych sytuacjach inwestor musi być formalnie właścicielem urządzeń (np. wykorzystując finansowanie ze środków Unii Europejskiej). Taki wymóg wyklucza stosowanie leasingu, ale dzięki współpracy z firmą Raiffeisen Leasing możemy zaproponować pożyczkę celową. Dotyczy to firm działających przez co najmniej 3 miesiące. To rozwiązanie ma także inne zalety:

  • inwestor może swobodniej nadpłacać pożyczkę oraz zakończyć ją przed czasem,
  • urządzenia są własnością klienta,
  • dodatkowo pożyczka sprawdza się, jeśli inwestor ma do odzyskania wysoki zwrot podatku VAT,
  • okres pożyczki może wynieść nawet 72 miesiące.

Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani finansowaniem inwestycji prosimy o kontakt z doradcami WSOP. Proszę kliknąć we właściwy region i wypełnić formularz kontaktowy.

Podane informacje i wyceny są aktualne na dzień 14 września 2016 roku i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń wobec W.S.O.P. Sp. z o.o. i Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Aby uzyskać wiążącą ofertę prosimy o kontakt.

Czytaj więcej na temat inwestycji w SKP – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl