W sumie kilkadziesiąt osób wzięło udział w jednodniowych szkoleniach diagnostów dotyczących bieżących zmian w systemie badań technicznych, które odbyły się w Legnicy oraz Świlczy koło Rzeszowa. Były to kolejne z cyklu szkoleń, które przygotowała firma WSOP.

Mocno oczekiwanym punktem każdego szkolenia były informacje dotyczące zmiany warunków technicznych pojazdów obowiązujące od 1 lipca 2016 r. i 1 stycznia 2017 (zmiany konstrukcyjne i inne) oraz zasady wykonywania badań homologacyjnych. Uczestnicy byli zainteresowani również stanem prac nad wprowadzeniem w życie systemu CEP 2.0 i jego wdrożeniem na stacjach kontroli pojazdów.

– Duże zainteresowanie szkoleniami jasno pokazuje, że tego typu cykliczne spotkania są konieczne. Diagności chcą na bieżąco dokształcać się, aby nie zostawać w tyle, bo przepisy zmieniają się nieustannie – powiedział koordynator szkoleń w firmie WSOP, Hubert Banasiewicz.

Do poprowadzenia szkolenia zaprosiliśmy specjalistów w swoich dziedzinach: Krzysztof Cieślak (MotoConsilio), Norbert Jezierski (Norcom), Grzegorz Kaszubski, Paweł Posuniak (PIMOT) i Karol Zielonka (PIMOT).

Firma WSOP planuje w przyszłości organizować następne tego typu szkolenia, o czym poinformujemy już niebawem.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl