Wrzesień 2017 roku obfitował w liczne imprezy targowe. Gościliśmy między innymi w Republice Południowej Afryki na targach Automechanika w Johannesburgu prezentując linię diagnostyczną CERTUS. Mamy nadzieję, że ten rynek eksportowy umożliwi nam nawiązanie wielu kontaktów handlowych.

W targach Automechanika w RPA wzięło udział w sumie dziewięć firm z Polski, w tym WSOP. Rynek tego kraju jest wciąż słabo znany dla wielu polskich przedsiębiorców. Republika Południowej Afryki to najbardziej rozwinięty kraj na czarnym kontynencie. Państwo zamieszkuje w sumie około 52 miliony osób. Branża samochodowa od kilku lat stanowi priorytet rządu RPA.
Nasze stoisko budziło duże zainteresowanie odwiedzających, wśród których większość to byli klienci poszukujący linii diagnostycznej. Prezentowana na stoisku uniwersalna rolka hamulcowa oraz szafa sterownica CERTUS 3 prowokowała do wielu technicznych pytań.

Nasi pracownicy wzięli również udział w szkoleniu organizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pretorii. Przedstawiciele WPHI obecni byli również na targach na stoisku promując polską gospodarkę i ofertę firm obecnych na wystawie.

Mamy nadzieję, że już niebawem obecność w Johannesburgu umożliwi pozyskanie nowych klientów i przełoży się na udane kontrakty handlowe.

Udział w targach w RPA jest realizowany w ramach projektu pt. „Rozwój firmy W.S.O.P. Sp. z o.o. poprzez internacjonalizację sprzedaży urządzeń do diagnostyki bezpieczeństwa jazdy pojazdów samochodowych” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa III. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Poddziałanie: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl